15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Dotarł już do Olsztyna? Policjanci zatrzymali dealera fentanylu

IławaDotarł już do Olsztyna? Policjanci zatrzymali dealera fentanylu

Iławscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę z Giżycka, który miał nielegalnie posiadać i udostępniać innym osobom środki odurzające, w tym fentanyl, dostępny jedynie na receptę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury badają, czy jego działalność mogła przyczynić się do śmierci innego mężczyzny.

reklama

Śledztwo rozpoczęło się po znalezieniu ciała mężczyzny w maju na jednej z ulic Iławy. W toku dochodzenia ustalono, że zmarły najprawdopodobniej wprowadził do swojego organizmu fentanyl, silny środek przeciwbólowy. Policjanci zidentyfikowali, jak zmarły wszedł w posiadanie tego środka i dotarli do osoby, która mu go dostarczyła.

Po analizie zebranych informacji, funkcjonariusze z Iławy i Olsztyna ustalili miejsce pobytu podejrzanego mężczyzny. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec Giżycka wykorzystywał paczkomaty do dystrybucji środka odurzającego. W jego miejscu zamieszkania znaleziono marihuanę oraz plastry z fentanylem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

reklama

Zgromadzone dowody pozwoliły na postawienie zarzutów związanych z posiadaniem i udzielaniem nielegalnych substancji. Podejrzany przyznał się do winy. Dodatkowo, Prokurator Rejonowy w Iławie oskarżył go o narażenie innej osoby na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Śledztwo trwa, a policja kontynuuje dochodzenie, aby dokładnie ustalić wszystkie okoliczności sprawy.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane