20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Agresja drogowa. Rusza proces Jarosława W. o narażenie życia rodziny

OlsztynAgresja drogowa. Rusza proces Jarosława W. o narażenie życia rodziny

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie rozpoczęła się rozprawa w związku z incydentem agresji drogowej, do której doszło na drodze S7 w pobliżu Olsztynka. Jarosław W. jest oskarżony o doprowadzenie do sytuacji zagrażającej życiu trzech osób.

reklama

Jarosław W. wcześniej został skazany na karę grzywny w wysokości 15 tysięcy złotych za wykroczenie drogowe (niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym) oraz otrzymał trzyletni zakaz kierowania pojazdami. Aktualnie zarzuty Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe dotyczą narażenia rodziny – dwojga dorosłych i ich czteroletniego dziecka – na ryzyko utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Podczas rozprawy oskarżony nie był obecny, a sąd przedstawił jego wcześniejsze wyjaśnienia złożone w prokuraturze, w których zaprzeczał swojej winie i odmówił dalszego składania zeznań.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2022 roku, gdy oskarżony, według prokuratury, celowo wyhamował przed wcześniej wyprzedzonym seatem. W wyniku tego manewru kierujący seatem stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z przydrożnymi barierami. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

reklama

Następna rozprawa 23 maja, podczas której mają zostać przesłuchani kolejni świadkowie.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane