22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Uwaga te butelki z piwem mogą wybuchać!

OlsztynUwaga te butelki z piwem mogą wybuchać!

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie dotyczące jednej partii bezalkoholowego napoju piwnego z powodu ryzyka wybuchu butelek. Problemy są najprawdopodobniej spowodowane nadmiernym nasyceniem produktu dwutlenkiem węgla, co może prowadzić do uszkodzenia ciała.

reklama

Ostrzeżenie dotyczy napoju “Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza bezalkoholowy napój piwny 500 ml” z datą minimalnej trwałości 22.01.2025 i numerem partii 22.01.2025/A24/3. Producentem tego napoju jest Browar Kormoran Sp. z o.o., mający siedzibę przy al. Gen. Władysława Sikorskiego 2, 10-057 Olsztyn.

Browar Kormoran Sp. z o.o. zdecydował się dobrowolnie wycofać z rynku i od konsumentów wspomnianą partię produktu. Informację tę firma przekazała klientom poprzez komunikat na swojej stronie internetowej.

reklama

GIS regularnie publikuje na swojej stronie internetowej ostrzeżenia dotyczące żywności i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Celem tych ogłoszeń nie jest piętnowanie przedsiębiorców, lecz zapewnienie szybkiej reakcji, takiej jak zwrot produktów do sklepów czy ich wycofanie z asortymentu. Dzięki współpracy z firmami z branży spożywczej GIS może szybko i skutecznie informować konsumentów o potencjalnych zagrożeniach.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane