15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Piknik Lotniczy w Gryźlinach pobił rekordy frekwencji

OlsztynPiknik Lotniczy w Gryźlinach pobił rekordy frekwencji

X Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach zanotował rekordową frekwencję – przez weekend 6 i 7 lipca odwiedziło go blisko 30 tysięcy entuzjastów lotnictwa.

reklama

Wójt Gminy stawiguda zamieścił komentarz na swojej stronie: “Blisko 30 tysięcy widzów przewinęło się w ciągu dwóch dni przez Lądowisko Gryźliny podczas jubileuszowego X Rodzinny Piknik Lotniczy “Pod Niebem Świętej Warmii” w Gryźlinach. Wasza obecność pokazuje, że pomysł dwudniowego pikniku był strzałem w dziesiątkę. Dziękuje za to, że byliście razem z nami! Najważniejsze podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pracowali na sukces tegorocznej edycji, bez was piknik nie doszedłby do skutku i nie odniósł sukcesu. Do zobaczenia za rok!”

reklama

Starosta olsztyński, Andrzej Abako, wyraził satysfakcję z rekordowej frekwencji, podkreślając ugruntowaną pozycję Pikniku w całej Polsce. Zapowiedział już przygotowania do następnej edycji, obiecując utrzymanie wysokiego poziomu imprezy. Wyrazem tego są tłumnie przybywający na piknik turyści, którzy mieli okazję odkryć uroki Warmii i zasmakować lokalnych specjałów.

Program pikniku był bogaty, zapewniając atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Znalazły się w nim pokazy akrobacji lotniczych, w tym solo Artura Kielaka na Gamebird GB1 i z zabytkowymi odrzutowcami Fundacji Eskadra LIM/MiG-15. Niecodzienny był także nocny pokaz litewskiego Aerobatic Team ANBO z efektowną pirotechniką. Choć silny wiatr uniemożliwił rozegranie zawodów balonowych i przelot naszych “Bielików” z Dęblina, to program uzupełniły static show pojazdów Wojska Polskiego. Były także atrakcje dla najmłodszych.

Honorowy gość, mistrz akrobacji lotniczych Jurgis Kairys, choć nie mógł wystąpić w powietrzu, był obecny na pikniku, chętnie dzieląc się autografami i doświadczeniami z fanami.

reklama

Łączną liczbę uczestników Pikniku szacuje się na blisko 30 tysięcy. Impreza zgromadziła 50 statków powietrznych, 100 wystawców, w tym 30 foodtrucków oraz 20 organizacji niekomercynych. Piknik Lotniczy uświetnił wyjątkowy jubileusz, a jego sukces był możliwy również dzięki współfinansowaniu ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wydarzenie uzyskało honorowe patronaty Radosława Króla, wojewody warmińsko-mazurskiego oraz Marcina Kuchcińskiego, marszałka województwa.

X Rodzinny Piknik Lotniczy przeszedł do historii jako największe spotkanie miłośników lotnictwa w regionie, dostarczając niezapomnianych wrażeń uczestnikom i organizatorom.

źródło: Powiat Olsztyński fot: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane