22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Gryźliny 2024. Dwa dni pełne lotniczych cudów dla całej rodziny!

OlsztynGryźliny 2024. Dwa dni pełne lotniczych cudów dla całej rodziny!

Piknik Lotniczy w Gryźlinach powraca z jubileuszową, dziesiątą edycją, która po raz pierwszy w historii rozłoży swoje atrakcje na dwa pełne dni. Impreza odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2024 roku na lądowisku w gminie Stawiguda.

reklama

Gryźliny gości to lotnicze wydarzenie nieprzerwanie od roku 2008, prezentując pokazy akrobacji lotniczych mistrzów świata, takich jak Litwin Jurgis Kairys, Rosjanka Swetlana Kapanina, a także grupy Scandinavian Airshow i Air Bandits oraz polski mistrz Artur Kielak. Impreza oferuje również ekspozycje wojskowych i zabytkowych statków powietrznych, ultralekkich samolotów, śmigłowców, szybowców oraz innych atrakcji. Wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, zachęca mieszkańców do zarezerwowania sobie całego weekendu na to wydarzenie, obiecując spektakularne atrakcje zarówno w powietrzu, jak i na ziemi.

Dla najmłodszych przygotowany zostanie olbrzymi Park Rozrywki z dmuchańcami, a wojsko lądowe zaprezentuje nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Impreza, która w przeszłości była nominowana do nagrody „Lotnicze Orły” w kategorii Lotnicza Impreza Roku 2013, ma w tym roku być jeszcze lepsza. Wśród atrakcji znajdą się stoiska z zabawkami, pamiątkami i rękodziełem oraz food trucki serwujące smaczne przekąski. Wystawcy mają czas do 31 maja na zgłaszanie swojego udziału przez stronę organizatora.

reklama

Piknik przyciąga każdego roku kilkanaście tysięcy osób z różnych grup wiekowych, co sprawia, że jest to doskonała okazja dla wystawców do promocji swoich produktów. Impreza rozpocznie się w sobotę, 6 lipca, o godzinie 16:00 i potrwa do 22:00, a w niedzielę, 7 lipca, od 10:00 do 18:00.

Gryźliny 2024. Dwa dni pełne lotniczych cudów dla całej rodziny! rozrywka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane