23 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Tego jeszcze nie było. Piknik Lotniczy 2024 w Gryźlinach ujawnił nowe atrakcje

OlsztynTego jeszcze nie było. Piknik Lotniczy 2024 w Gryźlinach ujawnił nowe atrakcje

Organizatorzy jubileuszowego, dziesiątego już Pikniku Lotniczego w Gryźlinach, koło Olsztyna, zapowiadają wyjątkową edycję wydarzenia. To wydarzenie, które od 2008 roku przyciągało tłumy entuzjastów lotnictwa oraz mistrzów akrobacji samolotowej, po siedmioletniej przerwie znów zyskało na popularności, przyciągając w zeszłym roku kilkanaście tysięcy widzów.

reklama

Piknik, znany z doskonałej organizacji i bogatego programu, tym razem rozpocznie się widowiskowym startem balonów z różnych części Olsztyna, by wylądować na lądowisku w Gryźlinach. Drugiego dnia zaplanowano wieczorne pokazy lotnicze i koncerty. Niedziela będzie kulminacyjnym punktem pikniku lotniczego w Gryźlinach. Oprócz pokazów akrobacji samolotowych, które co roku zachwycają tłumy, na niebie pojawi się także formacja odrzutowców z Łotwy, prezentująca 20-minutowy pokaz. Starosta Andrzej Abako z entuzjazmem dzieli się informacjami o programie, ujawniając, że trwają rozmowy na temat występu samolotu F-16, co mogłoby stanowić jedną z największych atrakcji tego wydarzenia.

Starosta olsztyński, podkreśla, że Rodzinny Piknik Lotniczy “Pod niebem Świętej Warmii” zyskał renomę na skalę ogólnopolską, oferując wysokiej jakości rozrywkę zarówno dla pasjonatów lotnictwa, jak i rodzin szukających atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy mają nadzieję, że jubileuszowa edycja przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników, celebrując pasję do lotnictwa w sercu Warmii.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jacek
6 lutego 2024 14:12

To piknik lotniczy nie muzyczny….

JAN
19 maja 2024 12:54

PROŚBA do organizatorów !!! W trakcie pokazów akrobatycznych wyłączcie u wszystkich straganiarzy muzykę która zagłusza ryk silników w samolotach. To jest urok pokazów lotniczych , widzieć i słyszeć samoloty a nie ciągłe dudnienie muzyki.

Polecane