18 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Jakie regały skręcane wybrać do magazynów?

Materiał zewnętrznyJakie regały skręcane wybrać do magazynów?

Regały skręcane to najpopularniejszy typ regałów stosowany w magazynach o różnym przeznaczeniu. Ich główne zalety to łatwy, szybki montaż i duża wytrzymałość przy prostej konstrukcji. Wybór konkretnego rozwiązania powinien zależeć od kilku kluczowych czynników – oto najważniejsze informacje na ten temat.

reklama

Wymiary regału

Podstawową kwestią przy wyborze wszystkich mebli magazynowych, w tym także regałów, jest dostosowanie wymiarów produktów do potrzeb firmy i ilości dostępnej przestrzeni. W przypadku regałów skręcanych wyróżniamy trzy podstawowe parametry – wysokość, szerokość i głębokość. Najczęstszym wyborem wśród przedsiębiorstw z różnych branż są regały o szerokości 900 mm i wysokości 2 000 mm. Taka konfiguracja pozwala przygotować wygodny, wszechstronny system przechowywania z optymalnym wykorzystaniem miejsca. Głębokość powinna być natomiast przystosowana do gabarytów towarów, które będą składowane na półkach regału.

Stabilność i wytrzymałość

Kolejnym ważnym parametrem jest wytrzymałość danego regału. Czynnik ten zależy w głównej mierze od jakości zastosowanych materiałów. Największą popularnością cieszy się stal, dostępna w różnych odmianach – mimo pewnych różnic pomiędzy poszczególnymi typami wszystkie z nich odznaczają się dużą trwałością i wysokim poziomem odporności na czynniki zewnętrzne. Przed zakupem warto sprawdzić, czy producent regałów stosuje wysokogatunkową stal, która będzie w stanie zapewnić optymalne parametry pod względem przechowywania różnych towarów.

reklama

Możliwość rozszerzenia regałów o dodatkowe elementy

Aby regały skręcane mogły poprawnie pełnić swoją funkcję, czasami potrzebne będzie zastosowanie także dodatkowych komponentów. Mogą to być np. ograniczniki boczne, których zadaniem jest zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na półkach. Warto zwrócić uwagę również na możliwość montażu dodatkowych półek, które pozwolą dopasować system przechowywania do konkretnych potrzeb firmy. Najlepsze regały skręcane pozwalają na łatwe dołączenie części tego typu, co przekłada się na bezproblemowe rozszerzenie ich funkcjonalności.

Łatwość montażu

Regały skręcane powinny charakteryzować się także łatwym montażem. Systemy tego typu są projektowane tak, by zapewniać szybką, nieskomplikowaną instalację, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i zasobów podczas aranżacji magazynu. Niektóre rRegały skręcane nie wymagają nawet zastosowania specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu mogą być złożone i zamontowane również przez osoby bez doświadczenia w tym zakresie.

Regały składane od doświadczonego producenta

Przy wyborze mebli magazynowych nie bez znaczenia jest też doświadczenie i renoma dostawcy. Kupując regały skręcane, warto stawiać na zaufanych producentów, którzy działają na rynku już od wielu lat. Jednym z przykładów jest firma KART-MAP, dostarczająca od ponad trzech dekad profesjonalne, wytrzymałe rozwiązania dla różnych firm z Polski i Europy. Dzięki temu można mieć pewność, że są to sprawdzone produkty, które poradzą sobie z realnymi wymaganiami przedsiębiorstw.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane