Kredytobiorcy na różne dostępne sposoby próbują obniżyć koszty okołokredytowe. Jednym z takich sposobów jest unieważnienie WIBOR i sankcja kredytu darmowego. Niestety nie jest łatwo uzyskać orzeczenie sądowe pomyślne dla kredytobiorcy w tej sprawie. Sukcesów kredytobiorców w tym segmencie sporów z bankami wciąż brakuje. Pomimo tego trend zaskarżania umów kredytowych utrzymuje się na poziomie wzrostowym.
Zainteresowanie abuzywnością WIBOR
Na rynku zauważalne jest zainteresowanie wskaźnikiem WIBOR w kontekście jego abuzywnego charakteru i możliwości usunięcia z umowy kredytowej. Uznanie wskaźnika za niezgodny z prawem byłoby przełomem i otwarły by furtkę dla wielu kredytobiorców do usunięcia wadliwego wskaźnika i tym samym oszczędności na kosztach kredytu. Banki bronią się przed tym jak tylko mogą i można śmiało powiedzieć że odnoszą sukcesy na tym polu.
Postępowanie w sprawie WIBOR
Postępowanie sądowe w sprawach o usunięcie WIBOR praktycznie nie różni się od spraw frankowych. Jedną różnicą jest to, że zaskarżyć można jedynie kredyt jeszcze nie spłacony zupełnie, drugą różnicę stanowi potencjalny wynik sprawy w postaci unieważnienia jedynie tych zapisów, które odnoszą się do wskaźnika WIBOR, nie zaś unieważnienie całego kredytu jak jest to w przypadku kredytów frankowych. nie ma się czemu dziwić, że kancelaria https://lexwibor.pl/ zapewnia kredytobiorcom analogiczną pomoc i wsparcie, gdyż posiadając już rozległe doświadczenie w orzecznictwie spraw frankowych gwarantuje wysoki poziom usług doradczych.
Pozew o usunięcie WIBOR z umowy
Napisanie pozwu, który jest pismem procesowym nie jest łatwe dla osób, które nigdy takiego pisma nie reagowały. Na szczęście w sieci znaleźć można nie tylko porady prawne jakie świadczy kancelaria frankowa, ale również szereg wzorów, poradników jak napisać pozew w sprawie unieważnienia WIBOR. Zanim jednak pozew przyjdzie nam stworzyć warto dokumenty kredytowe przeanalizować pod kątem ich poprawności. Czasem o wiele łatwiejsza drogą do oszczednosci jest sankcja kredytu darmowego. Aby została orzeczona musi zajść naruszenie interesu klienta z winy banku, które to zdarzenie winien jest wykazać kredytobiorca. Pomoc w zakresie analizy prawnej oferują liczne kancelarie prawne.
Czy powództwo w sprawie wiborowej ma sens?
Czytając doniesienia prasowe o kolejno zapadających wyrokach w sprawach WIBOR można się zniechęcić do angażowania w powództwo. Niestety sądy podzielają stanowiska banków w wyrokach, które już zapadły. MImo to należy wziąć pod uwagę, że umowy kredytowe są sporządzane w różny sposób i tym samym mogą zapadać różne wyroki wobec nich.
Próbować zawsze warto, zwłaszcza że koszty powództwa nie są zbyt wysokie. W postępowaniu sądowym w sprawach o usunięcie WIBOR kredytobiorca nie ma obowiązku posiadania zastępcy procesowego co zdecydowanie obniża koszt inwestycji w sprawa sądową. Nalezy dodac, ze poczatkowo sprawy frankowe również były przez frankowiczów przegrywane, co może stanowić motywację do powództwa wiborowego.