fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dyrektor olsztyńskiego sanepidu przestrzega przed koronawirusem

WiadomościDyrektor olsztyńskiego sanepidu przestrzega przed koronawirusem

W naszym regionie wciąż rośnie liczba zarażonych CO-VID 19. Dyrektor olsztyńskiego sanepidu przestrzega, że może być jeszcze gorzej.

reklama

“Tylko w ciągu kilku ostatnich dni w Olsztynie i powiecie potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, jeśli nie zmienimy zachowań, takich przypadków będzie coraz więcej ” – mówi Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Dzisko zwraca uwagę na to, że jest to sytuacja rozwojowa, a fakt, że w naszym województwie na ten moment, liczby są relatywnie niższe od innych, nie oznacza, że możemy ignorować to zagrożenie:

reklama

“Boję się, że nasze statystyki zaczną gwałtownie rosnąć. Wystarczy, że gdzieś w dużym skupisku ludzkim pojawi się jeden przypadek i za chwilę będziemy mieli lawinę”

Przypomnijmy, że niedawno dyrektor powiatowej stacji sanepidu w Olsztynie Teresa Parys, poinformowała o wykryciu dwóch koronawirusa w Olsztynie, o czym pisaliśmy tutaj: Dwa nowe ogniska koronawirusa w Olsztynie

reklama

Na dzień dzisiejszy, zainfekowanych z woj. warmińsko-mazurskiego koronawirusem SARS-CoV-2 jest 164 osób, 124 osoby wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia