fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Śledztwo w Urzędzie Marszałkowskim

reklama

urząd marszałkowski miniaturaJak donosi miesięcznik „Debata” w Urzędzie Marszałkowskim wszczęto śledztwo, ponieważ istnieje podejrzenie przyjęcia korzyści majątkowej przez Michała Opieczyńskiego, Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego.

Śledztwo zostało wszczęte 23 sierpnia tego roku przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe, gdyż ta otrzymała zawiadomienie, że Michał Opieczyński – pełniący funkcję Dyrektora EFS – skorzystał z wyjazdu do inkubatorów innowacyjności we Włoszech sfinansowanej w całości przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy „Nowe Media” w Olsztynie. Ta prywatna Fundacja jest beneficjentem korzystającym ze środków unijnych realizującym projekt wchodzący w skład Działań 8.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Właśnie z tych funduszy miała zostać sfinansowana wycieczka Michała Opieczyńskiego oraz dwóch innych osób.

Problem w tym, że UM pośredniczy w dysponowaniu funduszami unijnymi między POKL-em a beneficjentami, a Dyrektor EFS-u jest osobą decyzyjną. Jak pisze Adam Socha w swoim artykule: „Oznacza to, że wyjazd dyrektora M. Opieczyńskiego na koszt Beneficjenta do Włoch jest nie tylko naruszeniem zasady bezstronności, ale również stanowi kolizje interesów, z uwagi na sfinansowanie wyjazdu przez zależnego od dyrektora Beneficjenta, a także budzi poważne wątpliwości natury etycznej”.

Czytaj też:  Straż graniczna przejęła nielegalne leki
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama