13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Letnia Odyseja Kultury w Olsztynie. Kalendarz pełen wydarzeń

OlsztynLetnia Odyseja Kultury w Olsztynie. Kalendarz pełen wydarzeń

W najbliższych miesiącach Olsztyn zamieni się w kulturalny tygiel pełen wydarzeń. Jest to efekt pracy Miejskiego Ośrodka Kultury, który przygotował bogaty program na letni sezon: to aż niemal 90 różnorodnych wydarzeń.

reklama

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz, wyraził przekonanie, że oferta ta sprosta oczekiwaniom szerokiego grona mieszkańców. “Budujemy ofertę dla jak najszerszego grona odbiorców,” powiedział Sieniewicz. “Nie mam wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród tych wszystkich wydarzeń, jakie odbędą się w przestrzeni naszego miasta aż do września.”

Już teraz mieszkańcy mają okazję podziwiać wystawę eksponatów związanych z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która odbędzie się w zajezdni trolejbusowej i zostanie zwieńczona konwentem na temat świata stworzonego przez George’a Lucasa. W planach są także koncerty znanych grup, takich jak Kult, Organek i Myslovitz, oraz cykl innych wydarzeń – Szanty na Starówce, festiwal Local Warming, kino plenerowe, a także Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru.

reklama

Jednym z najważniejszych punktów programu będą tradycyjnie już Dni Olsztyna, podczas których mieszkańcy będą mogli cieszyć się Jarmarkiem Jakubowym, Silent disco oraz różnego rodzaju warsztatami i spektaklami. Prezydent miasta, Robert Szewczyk, podkreślił otwarty charakter nadchodzących wydarzeń. “Wszystkie koncerty podczas Dni Olsztyna będą bezpłatne,” zaznaczył Szewczyk.

Plany te są jedynie częścią szerszych działań mających na celu integrację oferty kulturalnej miasta. W toku są prace nad stworzeniem portalu, dzięki któremu olsztynianie oraz goście będą mogli łatwiej odnajdować i planować swój udział w różnorodnych imprezach.

reklama

Program”Letniej odysei”.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
stasiek
11 czerwca 2024 09:54

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz a jednak brak kultury… Przemawia do ludzi (zakładam, że jacyś tam byli) z ręką w kieszeni.

Kafar
14 czerwca 2024 15:17

Żenada….. Co roku totalne szambo. Na dni Olsztynka pojadę.

Polecane