24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Odkryj ducha dawnych rzemiosł. Zaproszenie do udziału w XXI Jarmarku Jakubowym

OlsztynOdkryj ducha dawnych rzemiosł. Zaproszenie do udziału w XXI Jarmarku Jakubowym

Jarmark Jakubowy to tradycyjna impreza, która od lat przyciąga rzesze mieszkańców i turystów oraz jest okazją do prezentacji lokalnego rzemiosła, sztuki i dziedzictwa kulinarnego. W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie już po raz 21. zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

reklama

Jarmark Jakubowy, który odbędzie się  25-28 lipca 2024 roku, wypełni olsztyńską starówkę lokalną gastronomią, oryginalnymi dziełami sztuki oraz użytkowymi wyrobami nawiązującymi do tradycji i historii. Organizatorzy zapewniają wyjątkową feerię barw, smaków i dźwięków i zachęcają do wzięcia czynnego udziału w tej corocznej przygodzie kulturalnej.

Przedstawiciele MOK-u podkreślają, że aby Jarmark mógł się odbyć, niezbędni są sami wystawcy – producenci regionalnej żywności oraz twórcy pamiątek i rzemiosła. Zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca na adres mailowy jarmarki@mok.olsztyn.pl lub zgłosić się telefonicznie pod numerem 666 342 140. Za rejestracje zgłoszeń i aranżacje stoisk odpowiada koordynatorka Monika Stanek. Z kolei za elementy programowe i kwestie związane z organizacją odpowiada Piotr Podgórski, z którym można się skontaktować mailowo: festiwale@mok.olsztyn.pl lub pod numerem telefonu 89 527 09 64 wew. 38.

reklama

Święty Jakub jest patronem Olsztyna i to na jego cześć nazwano coroczny Jarmark. Święty jest ważną postacią dla historii regionu. Ślady kultu można dostrzec w nazwach wielu olsztyńskich obiektów oraz organizowanych tu wydarzeniach. Jest to również ważna postać dla pielgrzymów, rybaków, aptekarzy czy wojowników. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie UM Olsztyna.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia