Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2.7 C
Olsztyn
poniedziałek, 16 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Będą zmiany na olsztyńskim skwerze?

reklama

Olsztynianie chcą nowości na skwerze przy skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Jagiellończyka – tak wynika z przeprowadzonej przez ratusz sondy. 

Wraz ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego sprawdzaliśmy, czego olsztynianie oczekują po skwerze nad charakterystyczną kapliczką – relacjonują pracownicy ratusza. – Przez kilka godzin pytaliśmy przechodniów przemierzających pobliskie trakty. Łącznie na nasze pytania odpowiedziało 99 osób.

Olsztynianom zadawano następujące pytania:

reklama

– Czy uważa Pan/Pani, że jest sens zmienić wygląd i przeznaczenie tego miejsca?
– Jakie elementy najchętniej zobaczyłby Pan/Pani  w tym miejscu?
– Czy uważa Pan/Pani, że skwer powinien być bardziej otwarty na ulicę, zapraszać do jego odwiedzenia?

W pierwszym przypadku aż 79 osób opowiedziało się za koniecznością zmiany obecnego wyglądu skweru, 19 było zdecydowanie przeciwnych, a jedna nie miała zdania.

Niektóre osoby z grupy przeciwnej zmianom przyznawały, że mieszkają w innej części Olsztyna – tłumaczy miejska ogrodnik, Tekla Żurkowska. – Uważały, że z tego miejsca będą korzystać jedynie osoby mieszkające w pobliżu.

W przypadku sprzętu, jaki powinien zostać tam ustawiony, 35 osób sugerowało miejsca do siedzenia. Dodatkowo ankietowani proponowali, żeby w połowie były to miejsca zacienione. 23 osoby chciałyby móc korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, 17 widziałoby tam plac zabaw, a 11 cieszyłoby się ze ścianki do wspinaczki. Trzy kolejne głosy dotyczyły stolików do gier.

Po równi głosy rozłożyły się tymczasem w sprawie charakteru skweru. 42 osoby chciałyby, żeby miał formę zamkniętą, tyle samo, żeby otwartą.

Pozostali odpytywani przez nas olsztynianie sugerowali, żeby skwer był otwarty jedynie na ulicę, a prowadziły do niego schody albo w ogóle nie mieli zdania w tej sprawie – wyjaśnia Tekla Żurkowska.

reklama

grudzień, 2019

27GRU19:00Christmas Time! Concert / OlsztynHala Urania, al. Piłsudskiego 44

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X