17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Stypendia dla uczniów, studentów i absolwentów. Już można składać wnioski

OlsztynStypendia dla uczniów, studentów i absolwentów. Już można składać wnioski

Fundacja “Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” ogłosiła rozpoczęcie programu stypendialnego na rok szkolny oraz akademicki 2024/2025. Fundacja zachęca wszystkich zainteresowanych uczniów, studentów oraz absolwentów do aplikowania o stypendium naukowe, artystyczne lub sportowe. Nabór wniosków potrwa od 17 lipca do 14 sierpnia 2024 roku.

reklama

Aby uzyskać stypendium, kandydaci muszą spełnić określone warunki. Absolwenci szkół podstawowych muszą wykazać się średnią ocen na świadectwie co najmniej 5,25, uczniowie oraz absolwenci szkół średnich – minimalną średnią 4,85, a studenci – średnią 4,00, potwierdzoną zaświadczeniem z uczelni. Podczas aplikowania o stypendium artystyczne lub sportowe wymagane są odpowiednio niższe średnie ocen.

W składaniu wniosku konieczne jest załączenie dokumentacji potwierdzającej osiągnięcia w odpowiedniej dziedzinie, informacji o wolontariacie i działalności społecznej, jak również innych aktywności ucznia/studenta. Kompletność wniosku jest kluczowa – składa się on z formularza głównego oraz załączników. Wszelkie kopie świadectw oraz zaświadczenia muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem.

reklama

Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowani mogą kontaktować się z koordynatorem Fundacji pod numerem telefonu 89 521 05 69 w godzinach od 10:00 do 14:00 w czasie trwania naboru wniosków. Fundacja zastrzega sobie prawo do zmiany zasad przyznawania stypendiów, w zależności od liczby złożonych wniosków i zaangażowania poszczególnych gmin powiatu olsztyńskiego.

Należy zwrócić uwagę, że Fundacja wspiera wyłącznie osoby zameldowane na terenie powiatu olsztyńskiego, co oznacza wykluczenie mieszkańców miasta Olsztyn z programu.

Dokumenty aplikacyjne można składać pocztą, wysyłając je na adres Starostwa Powiatowego w Olsztynie pod nazwą Fundacja FZO, Plac gen. Józefa Bema 5, 10-516, Olsztyn, z dopiskiem „wniosek”. Istnieje również możliwość wrzucenia wniosku do skrzynki podawczej urzędu lub osobistego dostarczenia do pokoju 219 po uprzednim umówieniu się. Osoby, które po raz pierwszy aplikują o stypendium, muszą złożyć wnioski osobiście.

reklama

Pełna treść załącznika “Wniosek o stypendium” dostępna jest online pod adresem: Link do wniosku.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane