24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Młodzi naukowcy i artyści z Warmii i Mazur otrzymali stypendia

OlsztynMłodzi naukowcy i artyści z Warmii i Mazur otrzymali stypendia

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński uhonorował najzdolniejszych studentów i artystów regionu, przyznając stypendia podczas uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Wydarzenie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą pamięci wicemarszałka Mirona Sycza, który zmarł dzień wcześniej.

reklama

Stypendium im. Marka Baumana

W tym roku laureatem Stypendium Naukowego im. Marka Baumana został student Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wojciech Sordyl, który otrzymał premię w wysokości 10 tys. zł. Zwycięzca przyznał, że się nie spodziewał głównej nagrody, chociaż jest jednym z najlepszych na roku. Stypendium uważa za swoje największe osiągnięcie, podkreślając, że jest to nie tylko wyróżnienie, ale i motywacja do dalszej pracy.

Stypendium im. Marka Baumana jest wyrazem szacunku dla osiągnięć tego zmarłego w 2019 roku ekonomisty. Marszałek Kuchciński zaznaczył, że Bauman był dobrym człowiekiem, który dużo wymagał od innych i od siebie, stając się wzorem do naśladowania dla młodych adeptów nauk ekonomicznych.

reklama

Pula stypendium

Podczas gali wręczono także 3 stypendia doktoranckie o łącznej wartości 24 tys. zł oraz 23 stypendia studenckie. Wszystkie nagrodzone osoby, w większości studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, wyróżnili się znakomitymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami naukowymi. W tym roku zgłoszono 133 wnioski o stypendium marszałka – rekordową liczbę, która świadczy o prestiżu programu stypendialnego oraz o wielu zdolnych młodych ludziach w naszym województwie.

W 2024 roku województwo przeznaczyło aż 162 tys. zł na wsparcie najbardziej utalentowanych studentów. Suma ta jest o 30% wyższa niż w roku poprzednim, co podkreśla rosnące znaczenie edukacji w regionie.

Stypendia otrzymali także artyści. W tym roku po 8 tys. zł otrzymało 17 osób. O stypendia wnioskowało 79 osób, spośród których kapituła wyłoniła najlepszych reprezentujących różne dziedziny artystyczne. Warmińska malarka Agnieszka Makrowicz podziękowała marszałkowi za wsparcie i inwestycję w sztukę. Lista laureatów stypendiów jest imponująca i obejmuje różnorodne dziedziny naukowe i artystyczne, od technologii żywności, przez leśnictwo, aż po muzykę i taniec. Pełna lista laureatów stypendium tutaj.

reklama

Gala stypendialna ukazała talent i zaangażowanie młodych ludzi z regionu oraz potwierdziła, że województwo warmińsko-mazurskie to źródło wybitnych osobowości nauki i sztuki wartych wsparcia i zachęty do dalszego rozwoju.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia