19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Młodzi bohaterowie, którzy nieśli pomoc ofiarom wypadku na ul. Bałtyckiej

OlsztynMłodzi bohaterowie, którzy nieśli pomoc ofiarom wypadku na ul. Bałtyckiej

Młodzież z dwóch burs, która jako pierwsza rzuciła się na ratunek poszkodowanym w wypadku drogowym na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, została dziś (4 czerwca) nagrodzona przez prezydenta Roberta Szewczyka.

reklama

Wypadek na ulicy Bałtyckiej

Do wypadku doszło w poniedziałek, 27 maja, na ul. Bałtyckiej. Kierowca wywrotki staranował cztery samochody osobowe, a następnie uderzył w tył autobusu miejskiego. Okazało się, że był pijany. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 14 osób. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, młodzież z pobliskich internatów przybiegła na miejsce, aby udzielić pomocy.

* nagranie wideo z wypadku poniżej

reklama

Uhonorowanie uczniów

W Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie, prezydent Robert Szewczyk wręczył uczniom biorącym udział w akcji ratowniczej wyróżnienia i drobne upominki, w tym okolicznościowe koszulki z napisem „Bohater Olsztyna” oraz karnety na Green Festival.

Prezydent Robert Szewczyk wyraził swój podziw dla młodych ludzi, którzy bezinteresownie ruszyli z pomocą.

– „Wielka duma nas rozpiera, bo młodzież pokazała obywatelską postawę. To nie jest takie proste – stanąć w obliczu zagrożenia, może nawet zagrożenia własnego życia lub zdrowia. Nieśli pomoc, wchodzili do dymiącego autobusu, by pomagać. To postawa wymagająca nagrodzenia”, podkreślił Robert Szewczyk.

reklama

Wśród uhonorowanych znajdowali się uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Ich samodzielność i szybka reakcja przyczyniły się do zapewnienia pierwszej pomocy poszkodowanym.

“Gdy tylko usłyszałyśmy huk (…)”

Jedna ze świadczących pomoc, Amelia Adamkowska z ZSEiT, opowiada:

– “Pamiętam, że spędzałam wtedy czas z koleżanką. Gdy tylko usłyszałyśmy huk i zobaczyłyśmy, co się stało, ruszyłyśmy z pomocą. Pobiegłyśmy po apteczkę i zaczęłyśmy zajmować się poszkodowanymi. Ludzie mieli urazy rąk, nóg, najwięcej jednak poszkodowanych miało urazy głowy.”

Łącznie nagrodzonych zostało dziesięcioro uczniów. Wśród nich znalazły się także piłkarki olsztyńskiego Stomilu.

źródło: UM Olsztyn, Radio Olsztyn, fot: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przeman
4 czerwca 2024 14:34

Brawo do młodzieży za postawę, brawo dla ratusza za nagrody.

Polecane