22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Znany joutuber oceniał jedzenie pod Olsztynem

OlsztynZnany joutuber oceniał jedzenie pod Olsztynem

Czy słynne olsztyneckie jagodzianki przetrwają? Już w zeszłym roku właścicielka myślała o zamknięciu cukierni, z powodu wysokich kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

reklama

Cukiernia z Olsztynka i jej jagodzianki

Cukiernia „Jagodzianka” mieści się w Olsztynku przy ul. Mrongowiusza 4. Jagodzianki w Olsztynku wypiekane są już ponad 40 lat i są uważane za najlepsze w kraju. Są robione według tradycyjnej receptury i wypiekane w tradycyjny sposób: z drożdżowego ciasta, na wierzchu z kruszonką i jagodowym nadzieniem wewnątrz. Na listę produktów tradycyjnych zostały wpisane w 2017 r. Jagodzianki są wypiekane latem i zimą.

Biznes zapoczątkował Waldemar Wieliki ze swoją mamą. Obecna właścicielka, Emilia Witowicz, początkowo wydzierżawiła cukiernię wraz z mężem. Witowicz od początku stawiała na sprawdzony przepis i najwyższej jakości produkty. Dzięki temu cukiernia doczekała się statusu kultowej. Jednak od pewnego czasu nad biznesem wiszą czarne chmury. Rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej (prąd, czynsz, wynagrodzenia dla pracowników) sprawiają, że właścicielka zaczęła rozważać zamknięcie lokalu.

reklama

Książulo próbuje olsztyneckich jagodzianek

Tymczasem cukiernię odwiedził znany youtuber Książulo, jak powiedział na filmiku, umieszczonym w social mediach, o olsztyneckich jagodziankach, dowiedział się wówczas, gdy próbował wypieku z jagodami od Magdy Gessler. Znanego twórcę cyfrowego obserwuje na YouTube ponad 1 mln osób. W swoich produkcjach recenzuje modne lokale gastronomiczne oraz promuje te, które znalazły się w kryzysowej sytuacji.

Tym razem Książulo postanowił odwiedzić Olsztynek, żeby zakosztować słynnych jagodzianek i wspomóc lokalny biznes. Youtuber nie krył, że olsztyneckie przysmaki przypadły mu do gustu: “Mimo, że jagodzianki nie są wysokie i teoretycznie nadzienia nie ma dużo, to jest go bardzo dużo. Ciasto jest cieniutkie i mega delikatne. Zdecydowanie na tyle dobra, żeby przetrwać, żeby się nie zamykać” – tak opisuje jagodzianki z Olsztynka.

reklama

Czy interwencja Książula uratuje olsztyneckie jagodzianki? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: to są najlepsze jagodzianki w Polsce!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ols
4 czerwca 2024 14:21

a ponoć nie do końca są one z jagodami tylko aronia jeszcze idzie w ruch

Arbuz
4 czerwca 2024 14:07

“znany”

Polecane