8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znany youtuber odwiedził Olsztyn

OlsztynZnany youtuber odwiedził Olsztyn

Znany youtuber Tomasz Samołyk przybył do Olsztyna. W kościele Chrystusa Króla na Zatorzu spotkał się z wiernymi i podzielił się świadectwem swojego życia.

Zaproszenie franciszkanów

reklama

Tomasz Samołyk przybył do Olsztyna na zaproszenie franciszkanów. Wśród poruszanych tematów znalazła się wiara oraz słabości, z jakimi się mierzył. W czasie spotkania powiedział, że „Gdybym miał streścić całe moje świadectwo w jednym krótkim zdaniu, to brzmiałoby ono „Bóg jest Miłością”. Jak dodał „Kiedyś moja religijność ograniczała się do tego, że myślałem, że Bóg kocha tych, którzy wypełniają wszystkie przykazania, że trzeba zachowywać Dekalog, żyć według 8 błogosławieństw i przykazań kościelnych, a wówczas Bóg będzie nas kochał. A jeśli ktoś popełni jakiś błąd, zgrzeszy, to Bóg przestaje go kochać, wtedy trzeba iść do spowiedzi i Pana Boga przeprosić”.

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej

Prawdziwe oblicze Boga

Tomasz Samołyk poruszył również temat odkrycia prawdziwego oblicza Boga. Jak wspomniał „Moja mama, kiedy ją pytałem, dlaczego mnie kocha mówiła czasem, zmęczona ciągłym pytanie, zwykłe „nie wiem”. I miała rację. Kocham Cię. Kropka. Bez żadnych warunków, nie kocham Cię za to, że jesteś ładny, masz włosy, dobrze zdałeś egzamin czy nie popełniasz błędów. Kocham Cię. Kropka. Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo, więc skoro rodzice tak bardzo kochają swoje dzieci, to o ile bardziej kocha nas Ten, który jest Miłością?”.

Znany youtuber

reklama

Tomasz Samołyk jest znanym pisarzem, publicystą, dziennikarzem, redaktorem, vlogerem, muzykiem oraz montażystą. Znany jest przede wszystkim ze swojego kanału na YouTube. Komentuje on na nim różnego rodzaju wydarzenia społeczne, polityczne, religijne oraz kulturalne. Swój kanał prowadzi od kilku już lat i zgromadził do tej pory ponad 100 tysięcy subskrybentów.

Olsztyn. Modlitwy i post za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich

W swoich filmach przedstawia swoje poglądy na temat tego, co dzieje się w Kościele, jak również na świecie. Przeprowadza również rozmowy z ludźmi, którzy są zaangażowani w działalność na rzecz Kościoła.

reklama

źródło: Posłaniec Warmiński

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty
24 lutego 2023 14:17

Powszechnie znany przez niektórych.

Popularne
Ogłoszenia

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej