13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

W Olsztynie rusza wielka inwestycja. A obok powstanie nowa droga

OlsztynW Olsztynie rusza wielka inwestycja. A obok powstanie nowa droga

W Olsztynie ruszają prace nad nowym salonem meblowym sieci Agata Meble, które zapoczątkują realizację długo oczekiwanej trasy NDP, marzenia urbanistów z lat 80-tych. Salon zostanie wybudowany na dwóch hektarach przy al. Sikorskiego, na terenach dawnego PUDIZ-u.

reklama

Po kilku latach przygotowań, w tym uzyskaniu opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, sanepidu i Wód Polskich, oraz rozwiązaniu problemów geologicznych, inwestycja wreszcie nabiera tempa. Prace budowlane rozpoczęły się pełną parą, z użyciem ciężkiego sprzętu i maszyn.

Projekt ten znacząco wpłynie na układ komunikacyjny miasta, zwiększy ruch samochodowy przede wszystkim na ulicy Sikorskiego. Z drugiej strony umożliwi realizację pierwszego etapu trasy NDP (Nauka – Dom – Praca), która połączy al. Sikorskiego z Krasickiego, co przewidziano już w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego z listopada 2017 roku. Docelowo planuje się połączyć Al. Warszawską aż do węzła drogowego Pieczewo. Jednym z warunków otrzymania pozwolenia na budowę salonu przez Agata Meble, jak podaje Gazeta Olsztyńska, było wybudowanie części tej trasy na wysokości działki należącej do inwestora.

reklama

Zgodnie z planami urbanistycznymi miasta sąsiednie tereny są przeznaczone na urządzenie parku oraz zabudowę wielorodzinną.

Agata Meble to popularna polska sieć salonów meblowych, oferująca szeroki asortyment mebli i artykułów dekoracyjnych dla domu. Firma została założona w 1952 roku jako Bytomskie Fabryki Mebli, a obecna marka funkcjonuje od 2016 roku. Sieć posiada salony w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, oferując zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową.

W Olsztynie rusza wielka inwestycja. A obok powstanie nowa droga nieruchomości Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz
3 czerwca 2024 08:08

No to cały misterny plan o spokojnym parku między osiedlami w piz…

Anonimowo
6 czerwca 2024 06:52

Plan urbanistów? Są jacyś w ogóle w Olsztynie i ktoś coś planuje?

Polecane