18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego

OlsztynJest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego

Włodarze Olsztyna postanowili odświeżyć plany z lat 80. dotyczące budowy trasy NDP (Nauka – Dom – Praca) w stolicy Warmii i Mazur. Celem tej inwestycji jest stworzenie połączenia pomiędzy al. Sikorskiego a ul. Krasickiego, które upłynni ruch na Jarotach.

reklama

Agata Meble jako katalizator projektu

Rozpoczęcie procesu budowy trasy NDP jest związane z budową sklepu Agata Meble przy al. Sikorskiego. Zakup terenu pod ten cel wiązał się z koniecznością zaangażowania się w projekt drogowy.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wyjaśnił, że jednym z warunków sfinalizowania transakcji zakupu gruntu pod budowę Agata Meble było włączenie terenu do planowanej trasy NDP. Z tego względu właściciel nieruchomości zobowiązał się do wykonania jej fragmentu.

reklama
14-latka z kolegami rozbiła auto rodziców. WIDEO

Trasa NDP będzie miała jeden wjazd od strony obecnej ulicy, prowadzącej do zajezdni autobusowej przy al. Sikorskiego. Za kolejny odcinek, biegnący do V LO przy ul. Krasickiego odpowiadać będzie miasto.

*materiał wideo

reklama

Ratusz ogłosił przetarg

Ratusz wszczął już procedurę przetargową na opracowanie dokumentacji technicznej. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu: „Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych służących do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie zadania pn.: «Budowa drogi NDP w Olsztynie na odcinku od al. gen. Władysława Sikorskiego do ul. Ignacego Krasickiego»”.

Ulica o dużym znaczeniu

Prezydent Grzymowicz podkreśla, że inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla miasta. Po pierwsze pomoże rozładować ruch na al. Sikorskiego, po drugie ułatwi komunikację między nowymi osiedlami w pobliżu planowanej trasy. Według prezydenta droga NDP ma strategiczne znaczenie dla tej części miasta.

Jest duży postęp prac przy budowie nowej drogi w Olsztynie. ZDJĘCIA

Co dalej z projektem?

Jak zaznacza prezydent Grzymowicz, kluczowym aspektem jest pozyskanie finansowania na realizację tej inwestycji i deklaruje, że będzie się ubiegać o środki zewnętrzne. Podkreśla też, że posiadanie gotowej dokumentacji technicznej zdecydowanie zwiększa szanse na szybkie zdobycie funduszy na realizację projektu.

Jest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Fot. MSIPMO

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
11 maja 2023 22:46

Połączyć wilczynskiego z warszawską obok chaty grzyma wspaniałego, jako ndp:)

MiG
11 maja 2023 16:09

a poł Wilczyńskiego z Warszawską?

Popularne
Ogłoszenia

Bulwersująca sprawa agresji drogowej na S7: kierowca z nowymi zarzutami

Naprawa nawierzchni S51: Olsztyn-Olsztynek. Zmiany w ruchu