5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Jest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego

OlsztynJest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego

Włodarze Olsztyna postanowili odświeżyć plany z lat 80. dotyczące budowy trasy NDP (Nauka – Dom – Praca) w stolicy Warmii i Mazur. Celem tej inwestycji jest stworzenie połączenia pomiędzy al. Sikorskiego a ul. Krasickiego, które upłynni ruch na Jarotach.

reklama

Agata Meble jako katalizator projektu

Rozpoczęcie procesu budowy trasy NDP jest związane z budową sklepu Agata Meble przy al. Sikorskiego. Zakup terenu pod ten cel wiązał się z koniecznością zaangażowania się w projekt drogowy.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza” prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wyjaśnił, że jednym z warunków sfinalizowania transakcji zakupu gruntu pod budowę Agata Meble było włączenie terenu do planowanej trasy NDP. Z tego względu właściciel nieruchomości zobowiązał się do wykonania jej fragmentu.

reklama

Trasa NDP będzie miała jeden wjazd od strony obecnej ulicy, prowadzącej do zajezdni autobusowej przy al. Sikorskiego. Za kolejny odcinek, biegnący do V LO przy ul. Krasickiego odpowiadać będzie miasto.

*materiał wideo

Ratusz ogłosił przetarg

Ratusz wszczął już procedurę przetargową na opracowanie dokumentacji technicznej. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu: „Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych służących do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie zadania pn.: «Budowa drogi NDP w Olsztynie na odcinku od al. gen. Władysława Sikorskiego do ul. Ignacego Krasickiego»”.

reklama

Ulica o dużym znaczeniu

Prezydent Grzymowicz podkreśla, że inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla miasta. Po pierwsze pomoże rozładować ruch na al. Sikorskiego, po drugie ułatwi komunikację między nowymi osiedlami w pobliżu planowanej trasy. Według prezydenta droga NDP ma strategiczne znaczenie dla tej części miasta.

Co dalej z projektem?

Jak zaznacza prezydent Grzymowicz, kluczowym aspektem jest pozyskanie finansowania na realizację tej inwestycji i deklaruje, że będzie się ubiegać o środki zewnętrzne. Podkreśla też, że posiadanie gotowej dokumentacji technicznej zdecydowanie zwiększa szanse na szybkie zdobycie funduszy na realizację projektu.

Jest kolejny krok w celu połączenia al. Sikorskiego z ul. Krasickiego ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Fot. MSIPMO

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
11 maja 2023 22:46

Połączyć wilczynskiego z warszawską obok chaty grzyma wspaniałego, jako ndp:)

MiG
11 maja 2023 16:09

a poł Wilczyńskiego z Warszawską?

Polecane
Ogłoszenia