18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Sukcesy lekkoatletów z Olsztyna na Memoriale Kusocińskiego

OlsztynSukcesy lekkoatletów z Olsztyna na Memoriale Kusocińskiego

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zakończył się 70. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, który przyciągnął znakomitych lekkoatletów z całej Polski, w tym reprezentantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zawody te były pierwszą dużą lekkoatletyczną imprezą sezonu na otwartych obiektach.

reklama

Sukcesy olsztyńskich sportowców

Wśród kobiet na dystansie 400 metrów, 17-letnia Natalia Kaczmarek, trenująca w Kortowie, zdobyła pierwsze miejsce z czasem 50,42 sekundy. Anastazja Kuś, reprezentująca AZS UWM Olsztyn, osiągnęła czas 53,07 sekundy, bijąc swój rekord życiowy i zajmując piąte miejsce w swoim biegu.

W biegu mężczyzn na 400 metrów, Karol Zalewski zajął szóste miejsce. Zawodnik, reprezentujący barwy kortowskiego klubu, doznał kontuzji łydki podczas zawodów World Athletics Relays na Bahamach, co nieco osłabiło jego występ. Mimo to, polska sztafeta 4×400 metrów mężczyzn, w której Zalewski miał wystąpić, zapewniła sobie miejsce na igrzyskach.

reklama

Na 800 metrów wystartował Kacper Lewalski z KS AZS UWM Olsztyn, który zajął jedenaste miejsce z czasem 1:47.59.

Wyniki Bukowieckiego

Konrad Bukowiecki, który z powodu kontuzji odpuszczał sezon halowy, powrócił do rywalizacji z dobrymi wynikami. W pchnięciu kulą osiągnął drugie miejsce, pchając kulę na odległość 20 metrów i 44 centymetry, tuż za Brytyjczykiem Scottem Lincolnom, który osiągnął wynik 20,75 metra. “Jak na ten czas – naprawdę jest nieźle,” powiedział Bukowiecki dla Gazety Olsztyńskiej. “To też był mocny meeting, dobrze punktowany. Więc to na pewno dla mnie duży krok jeśli chodzi o walkę o igrzyska olimpijskie. I chyba z tego się najbardziej cieszę,” dodał.

Kolejne zawody z udziałem Bukowieckiego i Lewalskiego, Memoriał płk. Wiesława Kiryka, już w środę 22 marca na Stadionie Miejskim w Oleśnicy. Trzymamy kciuki!

reklama

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane