7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Olsztyn świętuje: nowi olimpijczycy już gotowi na Paryż 2024!

OlsztynOlsztyn świętuje: nowi olimpijczycy już gotowi na Paryż 2024!

Do długiej listy olimpijczyków z Warmii i Mazur dołączyli kolejni sportowcy, którzy wezmą udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 

reklama

Po sukcesach w ostatnich miesiącach dwoje lokalnych sportowców zdobyło nominacje olimpijskie, co wzbudziło emocje wśród olsztyńskich fanów sportu. „Kibice ściskają kciuki, aby jak najwięcej sportowców z Warmii i Mazur pojechało do Paryża”, słyszymy z pełnym optymizmu głosem lokalnej społeczności.

Maratonka Aleksandra Lisowska, reprezentująca klub AZS UWM Olsztyn, zapewniła sobie udział w igrzyskach już w ubiegłym roku. Jej miejsce na liście uczestników zostało przypieczętowane znakomitym występem podczas maratonu w Rotterdamie, gdzie z czasem 2:26:44 zajęła 5 miejsce wśród kobiet.

reklama

Do doświadczonej biegaczki dołączył teraz młody pływak Piotr Woźniak z MTP Kormorana Olsztyn. Jego start na 10 kilometrów na wodach otwartych podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Doha zapewnił mu upragniony bilet do Paryża. Dziewiętnastolatek zakończył swój udział na 20. pozycji z czasem 1:49:45,50.

Olsztyński świat sportu czeka na kolejne sukcesy i liczy na dopisanie do tej prestiżowej listy nazwisk jeszcze większej liczby swoich reprezentantów. W kręgu potencjalnych olimpijczyków znajdują się obecnie m.in. Julia Walczak w kanadyjce, lekkoatleta Karol Zalewski oraz kulomiot Konrad Bukowiecki. Liczyć można również na kwalifikację Macieja Kowalewicza w strzelectwie sportowym, a także paraolimpijczyków Ewę Cychowską w tenisie stołowym i duet kolarski Otylii Marczuk i Piotra Kołodziejczuka.

Decyzje kto znajdzie się w składzie olimpijskim zapadną w maju i czerwcu. Mieszkańcy Warmii i Mazur z niecierpliwością czekają na kolejne nominacje, a potencjalni kandydaci intensyfikują swoje przygotowania. Wielkie rozstrzygnięcia są blisko, a emocje wokół nadchodzących igrzysk rosną z każdym dniem.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia