22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowy sezon, nowe nadzieje: AZS UWM Olsztyn Lakers gotowi na wyzwania

OlsztynNowy sezon, nowe nadzieje: AZS UWM Olsztyn Lakers gotowi na wyzwania

11 maja na stadionie w Kortowie, drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers zainauguruje nowy sezon PFL2 meczem z Białymi Lwami Gdańsk. Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół intensywnie przygotowuje się do meczów.

reklama

Intensywne przygotowania do sezonu


Na niecały miesiąc przed inauguracją sezonu PFL2, drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers intensywnie się przygotowuje. Zespół niedawno zakończył camp treningowy w Szczytnie, gdzie przeprowadzono dwie intensywne jednostki treningowe. Wsparcie zapewnili także trenerzy z innych części kraju. W tym momencie drużyna koncentruje się na finalizacji playbooka i treningów, przygotowując się do pierwszego meczu sezonu przeciwko Białym Lwom z Gdańska, który odbędzie się 11 maja.

Plany na sezon

AZS UWM Olsztyn Lakers w sezonie zmierzy się z takimi zespołami jak Rhinos Wyszków i Angels Toruń. Celem Lakersów jest zdobycie mistrzostwa PFL2 oraz awans do wyższej ligi. Zespół ma nadzieję na sprawne przejście przez fazę grupową, co umożliwiłoby rozegranie półfinałów i finałów na własnym stadionie w Kortowie. Skład drużyny to mieszanka doświadczonych graczy z wieloletnim stażem oraz młodych talentów, co tworzy silną kombinację doświadczenia i nowych perspektyw, wzmocnioną przez starannie przygotowaną taktykę trenerską.

reklama

Po zakończeniu ostatniego sezonu, gdzie zespół zrezygnował z gry w wyższej lidze PFL1, Piotr Materna, jeden z zawodników, wskazuje, że decyzja ta była przemyślanym krokiem mającym na celu lepsze przygotowanie do przyszłych wyzwań. Przerwa ta pozwoliła skupić się na organizacyjnych i zawodniczych aspektach, aby w przyszłości, kiedy zespół ponownie uzyska szansę gry w PFL1, być w pełni przygotowanym na spełnienie wszystkich oczekiwań.

Zaproszenie dla kibiców

Wszystkich fanów futbolu amerykańskiego oraz tych, którzy chcieliby zobaczyć ten dynamiczny sport na żywo, AZS UWM Olsztyn Lakers serdecznie zaprasza na swoje mecze w Kortowie, zaczynając od inauguracji sezonu 11 maja. Poniżej terminarz meczów.

Nowy sezon, nowe nadzieje: AZS UWM Olsztyn Lakers gotowi na wyzwania sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Halina
14 kwietnia 2024 19:47

Super! Kazdy sportowiec powinien glosowac na pana Malkowskiego! Tez glosowalam na pana Mozdzonka! musimy zakonczyc podzial Grzymowicz/Szewczyk zastepca jego przez 14lat nie zrobil nic procz brania naszych ciezkozarobionych pieniedzy

Polecane