22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyn otwiera nowy pomost dla kajakarzy!

OlsztynOlsztyn otwiera nowy pomost dla kajakarzy!

W czwartek 16 maja nastąpiło otwarcie nowego pomostu dla kajaków.  To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników spływów kajakowych.

reklama

Wygodny łapacz dla kajaków zainstalowany został w strategicznym miejscu – w pobliżu elektrowni wodnej, czyli w miejscu, gdzie się kończy. “Inwestycja na pewno ułatwi kajakarzom spływ rzeką i zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta. Odcinek olsztyński jest najpiękniejszym odcinkiem na rzece Łynie i będziemy konsekwentnie inwestować w dalszy rozwój infrastruktury kajakowej” – mówi Robert Szewczyk, Prezydent Olsztyna.

Spływy kajakowe to forma rekreacji, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. W zeszłym roku z kajakowej przygody skorzystało ponad 20 000 osób, a prognozy na obecny sezon są jeszcze bardziej optymistyczne. Zatem miłośnicy spływów kajakowych mogą już korzystać z kolejnego nowoczesnego pomostu pływającego na rzece Łynie.

reklama

“Zarówno mieszkańcy, jak i turyści bardzo chętnie korzystają ze spływów kajakowych po rzece Łynie. (…) W zeszłym roku z tej formy aktywności skorzystało ponad 20 000 osób, a wszystko wskazuje na to, że w obecnym sezonie będzie ich zdecydowanie więcej” – podkreśla Krzysztof Otoliński, Dyrektor Biura Promocji i Turystyki.

Finansowaną ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego inwestycję udało się sfinalizować za kwotę 40 000 złotych. Projekt został zrealizowany w ramach konkursu „Łączy nas turystyka”.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
16 maja 2024 22:28

Śmiech! widzialem to.. jakość jak by zeszło z chińskiej taśmy produkcyjnej

Hans Klos
17 maja 2024 06:49

Wygląda inteligentnie i ch@jow@ jak ten co to otwierał

Polecane