7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Marszałek województwa przeznacza 820 tys. zł na rozwój infrastruktury sportowej w regionie

OlsztynMarszałek województwa przeznacza 820 tys. zł na rozwój infrastruktury sportowej w regionie

Urząd Marszałkowski ogłosił, że w 2024 roku przekaże kwotę 820 tysięcy złotych na realizację programu „Małe granty na infrastrukturę sportową”. Celem inicjatywy jest poprawa stanu i rozwijanie infrastruktury sportowej, co ma zapewnić lepszą dostępność obiektów dla mieszkańców regionu. Program zakłada finansowanie budowy, modernizacji oraz doposażenia już istniejących miejsc, oraz zakup nowego sprzętu.

reklama

Marszałek województwa Marcin Kuchciński podkreślił rosnące zainteresowanie konkursem, który został wprowadzony po raz pierwszy w 2019 roku. Do tej pory, dzięki współpracy z lokalnymi samorządami, zrealizowano ponad 130 zadań sportowych, na co Urząd Marszałkowski przeznaczył łącznie niemal 3,7 miliona złotych. Kuchciński zaznaczył również, jak ważne jest wspieranie aktywności fizycznej mieszkańców oraz inwestowanie w obiekty, z których korzystać będą przyszłe pokolenia.

Samorząd województwa w tym roku na ten cel przeznaczył łącznie 820 tysięcy złotych, przy czym dofinansowanie odbywa się w formie dotacji celowej i wynosi maksymalnie 50 procent kosztów, jednak nie więcej niż 50 tysięcy złotych na jedno zadanie. Projekty, które otrzymają wsparcie, muszą zostać zakończone do 20 grudnia 2024 roku.

reklama

Prawo do składania wniosków mają wszystkie gminy oraz powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego, przy czym każda jednostka może złożyć tylko jeden wniosek. O przyznaniu środków finansowych zdecyduje uchwała sejmiku województwa.

Wszystkie niezbędne formularze i załączniki są dostępne na oficjalnej stronie internetowej urzędu.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia