18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Artystyczne i antysmogowe murale w Olsztynie? Wkrótce zagłosujesz na ten projekt w OBO!

OlsztynArtystyczne i antysmogowe murale w Olsztynie? Wkrótce zagłosujesz na ten projekt w...

Projekt “Dawny Olsztyn”, proponujący instalację ekologicznych murali antysmogowych, których celem jest poprawa jakości powietrza i jednoczesne uhonorowanie historii oraz nowoczesności miasta, został dopuszczony do głosowania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 23 czerwca, dając mieszkańcom szansę na wpływ na rozwój swojego otoczenia.

reklama

W ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 140 projektów, z których komisje weryfikujące dopuściły do głosowania 99 – w tym 22 projekty miejskie i 77 osiedlowych. Wśród nich znalazł się innowacyjny projekt “Dawny Olsztyn”, który ma na celu połączenie sztuki z ekologią poprzez stworzenie murali z powłoką antysmogową.

Projekt zakłada realizację serii wielkoformatowych murali w różnych częściach miasta, które będą nie tylko estetycznym dodatkiem, ale także funkcjonalnym elementem walczącym ze smogiem. Każdy z murali, o metrażu około 120 m², będzie kosztował 22 500 zł, z dodatkowymi 5 000 zł przeznaczonymi na wynajem rusztowań. Łączny koszt pojedynczego muralu wynosi zatem 27 500 zł.

reklama

Murale mają przedstawiać sceny związane z tramwajami na ulicach Olsztyna oraz inne historyczne motywy, co ma podkreślać związek miasta z jego historią i jednocześnie z nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi. Projekt “Dawny Olsztyn” ma potencjał, aby nie tylko poprawić jakość powietrza, ale także wzbogacić przestrzeń publiczną miasta, czyniąc ją bardziej przyjazną i estetycznie atrakcyjną.

Link do opisu projektu.

Artystyczne i antysmogowe murale w Olsztynie? Wkrótce zagłosujesz na ten projekt w OBO! kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Artystyczne i antysmogowe murale w Olsztynie? Wkrótce zagłosujesz na ten projekt w OBO! kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Siostra Gosia
18 maja 2024 10:33

Oczywiście, Miasto powinno kontrolować wspierając (sic!) malowanie murali…

Polecane