14 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Niebawem rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Poznaj projekty

OlsztynNiebawem rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Poznaj projekty

Po intensywnym okresie rozmów, konsultacji i dokładnych analiz projektów zgłaszanych przez mieszkańców, wyłoniono finalną listę do głosowania w ramach tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO). Do wyboru oddano aż 99 inicjatyw.

reklama

W dniu 15 maja, podczas konferencji prasowej, Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, zaprezentował mieszkańcom listę projektów, które będą poddane głosowaniu. Szewczyk zaapelował także do obywateli o aktywny udział w decydowaniu o skierowaniu środków budżetu miasta, wskazując na to, jak istotny jest to element odpowiedzi na lokalne potrzeby.

Andrzej Skonieczny – Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna – podsumował pracę Zespołu Opiniującego. W swoim wystąpieniu omówił, jak przebiegała formalna weryfikacja wniosków. Z kolei Mirosław Arczak, Radny Rady Miasta i Przewodniczący Zespołu Koordynującego, wyraził swoje uznanie dla wysiłków członków obu zespołów oraz zaangażowania mieszkańców. Zaznaczył, że w bieżącym roku napłynęła rekordowa liczba 145 projektów, a najwyższą aktywnością mogą pochwalić się osiedla Grunwaldzkie, Nad Jeziorem Długim oraz Jaroty i Nagórki.

reklama

Wyłonione projekty różnią się charakterem – 77 z nich to inicjatywy osiedlowe, a 22 mają zasięg miejski.

Aneta Szpaderska – Dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna – przypomniała, że głosowanie rusza 29 maja bieżącego roku i potrwa aż do 23 czerwca. W tegorocznym budżecie na realizację projektów przewidziano 7,5 miliona złotych, z czego 2,2 miliona złotych przeznaczono na projekty o charakterze miejskim, a pozostałą kwotę, czyli 5,3 miliona złotych, zarezerwowano dla projektów osiedlowych.

Szczegółowa lista wybranych projektów jest dostępna na stronie internetowej.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia