fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

W Olsztynie powstał nowy mural. Nawiązuje do dzieł pisarza z Warmii i Mazur

reklama

Od kilku dni na budynku jednego z olsztyńskich przedszkoli można obejrzeć wyjątkowy mural. Jego autorem jest artysta z Olsztyna.

Kilka dni temu na ścianie Przedszkola Miejskiego nr 6 przy ul. Pieniężnego w Olsztynie dokończony został mural. Za jego wykonanie odpowiada olsztyński artysta Bartosz Świątecki.

Dzieło noszące nazwę „Atlantyda Północy” przedstawia figury geometryczne i ptaki. Całe utrzymane jest w kolorach ciepłych, a na środku artysta przełamał je odcieniami chłodnymi.

Skąd pomysł na taki mural?

reklama

Pomysł na mural wyszedł z inicjatywy Krzysztofa Dąbkowskiego, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Projekt został zrealizowany właśnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół MBP w Olsztynie.

Czytaj też:  Pętla Mazurska z dwoma tunelami pod wzniesieniem. Koszty - 167 mln zł

Bartosz Świątecki w trakcie tworzenia współpracował z poetą i pisarzem Kazimierzem Brakonieckim, do którego dzieł, odnoszących się do Warmii i Mazur, nawiązuje stworzony na ścianie obraz.

Akcja jest współfinansowana ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz gminy Olsztyn, z wkładem finansowym firmy Remondis.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama