22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Długo oczekiwana inwestycja na Dajtkach w końcu zostanie zrealizowana

OlsztynDługo oczekiwana inwestycja na Dajtkach w końcu zostanie zrealizowana

Projekt rozbudowy parku na Dajtkach po raz trzeci został zgłoszony do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – i tym razem wygrał. Trwają poszukiwania wykonawcy.

reklama

Do trzech razy sztuka

Projekt rozszerzenia infrastruktury na osiedlu Dajtki, pomiędzy ulicami Żytnią, Siewną i Pszenną, czyli Park Dajtki 3, zgłaszano do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego już w latach 2021 i 2022. Teraz doczeka się realizacji.

„Celem realizacji projektu jest oddanie mieszkańcom osiedla przestrzeni zielonej, która w ostatnich latach została mocno zaniedbana oraz pozostaje niewykorzystana. To okazja do zorganizowania sieci niewielkich skwerów połączonych ze sobą w jeden większy osiedlowy park dający mieszkańcom osiedla oraz miasta możliwość spędzenie czasu na spacerach lub podczas biernego odpoczynku poza domem” – napisali w uzasadnieniu autorzy projektu.

reklama

Park Dajtki 3 ma stanowić przedłużenie poprzednio zrealizowanych projektów, skoncentrowanych wokół centralnego skweru osiedla.

„Chcemy połączyć tereny zielone w jeden uporządkowany park osiedlowy. Tegoroczna edycja zakłada kontynuację realizacji idei w jego najbliższej lokalizacji jak i doświetlenie terenu Parku Dajtki 3. Centrum osiedla powinno dawać możliwość spotkań, odpoczynku czy czynnej i biernej rekreacji jego mieszkańcom” – czytamy w opisie projektu.

ZDZiT ogłosił przetarg

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie właśnie ogłosił przetarg na realizację tej inwestycji. W planach jest wymiana nawierzchni, stworzenie ścieżek rowerowych, zakup dodatkowych ławek, koszy i stojaków dla rowerów, ale też stołów do ping-ponga i szachów. Teren trzeba będzie również uporządkować: usunąć śmieci i zaniedbane rośliny. ZDZiT chce dokupić także nagłośnienie, które zapewni lepszą jakość dźwięku pod wiatą, wybudowaną w ramach projektu Dajtki 2 i służącą osobom występującym tam w czasie różnego typu spotkań. Na realizację projektu przeznaczono 206 175 złotych. Wykonawca będzie miał 90 dni na zrealizowanie wszystkich prac.

reklama

Na oferty ratusz czeka do 24 maja 2024 roku.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
15 maja 2024 11:14

Będzie fajne miejsce dla miejscowego menelstwa.

Hmmmm
15 maja 2024 15:36

Zrobi się tam miejscowe miejsce alkoholowe. Na 100% będzie syf.

Polecane