-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Sukces IX Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

OlsztynSukces IX Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach

IX Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach nie tylko przeszedł do historii, ale również zapisał się w sercach uczestników, którzy z pewnością będą go wspominać przez długi czas. Tegoroczne wydarzenie było niepowtarzalną okazją dla rodzin, aby spędzić słoneczną niedzielę w towarzystwie niezwykłych atrakcji dla wszystkich pokoleń. W trakcie ośmiogodzinnego trwania pikniku, przez płytę lądowiska przewinęło się ponad 15 tys. widzów, co stanowiło imponujący tłum entuzjastów lotnictwa.

reklama

“Wzrost liczby gości o 20 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem cieszy nas niezmiernie. To dowód na rosnące zainteresowanie naszym wydarzeniem, które stało się już ważnym punktem w wakacyjnym kalendarzu wielu osób” – powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński. Zaznaczył jednak, że ważniejsza od liczby uczestników jest dobra zabawa i promocja Warmii, której jest gorącym orędownikiem.

Nie tylko promocja regionu jest celem tego wydarzenia. Jak zaznaczył Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy, Piknik Lotniczy organizowany jest przede wszystkim dla mieszkańców, gości, turystów, aby mieli okazję miło spędzić czas z rodziną, na łonie natury, korzystając z niecodziennych atrakcji.

reklama

Jednym z kluczowych elementów przyciągających widzów do Gryźlin były imponujące pokazy akrobacji lotniczych, wykonywane przez wspaniałych pilotów, jak Maria Muś, Artur Kielak, Jurgis Kairy, czy grupa Presidential Team ANBO. Ich niezwykły kunszt pilotażu zapewnił niezapomniane wrażenia.

Na gości czekały także liczne atrakcje na ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja najnowszego sprzętu bojowego naszej armii, a dla najmłodszych przygotowany został olbrzymi “dmuchany” park rozrywki. Dorosłych z kolei przyciągały stoiska różnych wystawców, oferujące jedzenie, napoje, różnorodne zakupy oraz informacje o regionie.

Piknik w Gryźlinach odbywał się w szczególnym czasie – w 550. rocznicę urodzin najsłynniejszego Warmiaka, Mikołaja Kopernika. Głównym partnerem tegorocznego Pikniku był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który organizuje obchody Roku Mikołaja Kopernika.

reklama

Andrzej Abako, starosta olsztyński, w imieniu organizatorów podziękował wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc w organizacji wydarzenia. Podkreślił, że ma nadzieję na jeszcze większą frekwencję w przyszłym roku na jubileuszowym X Rodzinnym Pikniku Lotniczym. Zaproszenie już zostało oficjalnie ogłoszone. Gryźliny czekają na każdego z otwartymi skrzydłami!

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lesz2
12 lipca 2023 22:51

Smutna reklama nudnego wydarzenia.

Anonimowo
12 lipca 2023 21:32

Poważnie?byłem ,smutno,wstęp za zjedzenie hamburgera.

Polecane
Ogłoszenia