24 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Dzień Otwarty w MPEC i MPK – poznaj olsztyńskie projekty unijne

OlsztynDzień Otwarty w MPEC i MPK – poznaj olsztyńskie projekty unijne

Dwudziesta rocznica obecności Polski w Unii Europejskiej stwarza świetną okazję na poznanie projektów, które zostały sfinansowane z funduszy unijnych. Już w tę sobotę (11 maja) będzie można odwiedzić dwa wyjątkowe miejsca: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK).

reklama

Olsztyn dzięki środkom unijnym zrealizował około 130 projektów za sumę przewyższającą cztery miliardy złotych. Inwestycje przyczyniły się do modernizacji infrastruktury drogowej, w tym wybudowania chodników i ścieżek rowerowych, a także powstania nowych obiektów sportowych oraz wdrożenia nowoczesnych rozwiązań transportowych.

Dzień Otwarty w MPEC

Dzień Otwarty w MPEC to propozycja zwiedzania Ciepłowni Kortowo i Kortowo BIO, serca miejskiego systemu ciepłowniczego. Zainteresowani muszą się zapisać (marketing@mpec.olsztyn.pl) – liczba miejsc jest ograniczona. Zaplanowano trzy tury o godzinach 10:30, 11:30 oraz 12:30. Wstęp od 10 roku życia, osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką dorosłych.

reklama

Dla najmłodszych przygotowano ekologiczne zabawy edukacyjne z Karuzelą Kultury. Miejsce spotkań znajduje się przed siedzibą MPEC. Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję uświadomić odwiedzającym, jak inwestycje unijne wpływają na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Dzień Otwarty w MPK

Również MPK włącza się w obchody, otwierając drzwi swojej nowo wybudowanej zajezdni tramwajowej. O zaplanowanych porach 8:00, 10:15 i 12:30 odwiedzający będą mogli podziwiać nie tylko hale postojowe, ale także myjnię autobusowo-tramwajową oraz poznać codzienność pracy osób, dzięki którym miejska komunikacja funkcjonuje sprawnie. Zgłoszenia grup zorganizowanych należy przesyłać na adres elektroniczny sekretariatu MPK (sekretariat@mpkolsztyn.pl).

Tym samym, olsztyńskie MPEC i MPK kierują swoje zaproszenia nie tylko do tych, którzy chcą zgłębić tajniki ich działalności, ale również do mieszkańców ciekawych realnego wpływu funduszy europejskich na rozwój miasta. Na zakończenie warto wspomnieć, że z okazji dni otwartych przygotowane zostały plakaty promujące wydarzenie, dostępne na oficjalnej stronie miasta Olsztyna.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
👽👽👽
8 maja 2024 21:00

Fascynująca atrakcja. Proponuje dzien otwarty domów polityków w końcu to kosztem każdego z nas

Mirian
8 maja 2024 22:31

Dzień otwarty w zgok jeszcze powinni dodać

Polecane
Ogłoszenia