12 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Jak wygląda odnowiona hala Urania? Wielka galeria zdjęć z otwarcia

OlsztynJak wygląda odnowiona hala Urania? Wielka galeria zdjęć z otwarcia

Olsztyńska hala Urania, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej gruntowną modernizacją, ponownie otworzyła swoje drzwi. Tym wyjątkowym momentem było “Galaktyczne Benefis Hali Urania”, które odbyło się w miniony piątek wieczorem, stając się najjaśniejszym punktem miasta.

reklama

Lista gości w piątek obejmowała znane postaci ze świata muzyki, sportu oraz organizatorów tego wydarzenia. 45-letnia historia Uranii, będąca symbolem miasta, znalazła swój nowy rozdział dzięki tej modernizacji.

Światło na historię i przyszłość

Wydarzenie zostało zorganizowane tak, by podkreślić zarówno bogatą historię hali, jak i jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, zaznaczył, że centralnym punktem wieczoru była sama Urania, jej unikalna architektura i symboliczne znaczenie, podkreślone kosmicznym pokazem laserowym zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi.

reklama

Gwiazdy na scenie

W części muzycznej benefisu wystąpili Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański i zespół Czerwony Tulipan. Ich występy przeplatane były filmami dokumentującymi 45 lat z życia hali Urania. W części sportowej widzowie mogli podziwiać pokazy gimnastyki sportowej i taekwondo olimpijskiego, a w części tanecznej – występy zespołów takich jak Carnivals Stars, Studio Rytm czy formacja Jantar z Elbląga.

Trudna droga do sukcesu

Przywrócenie hali do życia nie było łatwe. Jak wspominał prezydent Grzymowicz, starania o środki na modernizację trwały od 2014 roku. Ostatecznie, dzięki współpracy z samorządem województwa i marszałkiem Brzezinem, udało się zrealizować projekt.

reklama

Nowa funkcjonalność i perspektywy

Nowa Urania zyskała na funkcjonalności, co, jak podkreśla prezydent, stwarza możliwości organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych i artystycznych. Marcin Malewski, szczypiornista Warmii Energa Olsztyn, oraz Zbigniew Lubiejewski, mistrz olimpijski i były siatkarz, wyrażają swój podziw i sentyment do hali.

Inauguracja siatkarska

Kulminacją otwarcia będzie siatkarska inauguracja hali Urania w niedzielę, 17 grudnia. Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Bogdanką LUK Lublin. Oprócz meczu, w programie zaplanowano występy Orkiestry Akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo, a także wspomnienia “starej” Uranii.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
16 grudnia 2023 22:50

Taka impra musiała niemało kosztować mieszkańców?

Ottmar Witzbold
18 grudnia 2023 07:07

Czy stoisko z telewizorami na parterze jest już otwarte?

Polecane
Ogłoszenia