24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn został Mistrzem Unijnych Środków za najwyższą wartość pozyskanych funduszy

OlsztynOlsztyn został Mistrzem Unijnych Środków za najwyższą wartość pozyskanych funduszy

Olsztyn wyznaczył nową jakość w wykorzystaniu unijnych środków finansowych i stał się liderem w rankingu miast powyżej 50 tys. mieszkańców. Podczas uroczystości podsumowania projektu „Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w Unii Europejskiej” w Warszawie specjaliści docenili pracę włodarzy naszego miasta.

reklama

Przyszłość Olsztyna z Funduszami Europejskimi

Raport przygotowany przez dziennik „Rzeczpospolita” poświęcono przemianom polskich samorządów w ciągu ostatnich 20 lat. Redaktor naczelny gazety Bogusław Chrabota, podsumowując wpływ członkostwa w UE na rozwój lokalnych gospodarek, stwierdził: „Ostatnie 20 lat było okresem szybkiego wzrostu polskiej gospodarki i dynamicznych przekształceń polskich gmin, powiatów, miast i regionów, co każdy z nas może dostrzec na co dzień”. Podkreślił także znaczącą rolę samorządów w tych procesach.

W ramach obchodów poświęconych 20-leciu Polski w Unii Europejskiej 25 marca odbyły się debaty, prelekcje oraz dyskusje nie tylko na temat dokonań z wykorzystaniem Funduszy Europejskich, ale i o potrzebnych reformach oraz przemianach koniecznych do kontynuacji rozwoju.

reklama

Sukces Olsztyna w liczbach: 4 miliardy złotych i ponad 120 projektów

Podczas uroczystości szczególnie wyróżniono Olsztyn, który został ogłoszony Mistrzem Unijnych Środków za najwyższą wartość pozyskanych funduszy UE. Piotr Grzymowicz, prezydent miasta od 15 lat, przyznał: „To ogromna satysfakcja, że nasza skuteczność kolejny raz została dostrzeżona”. Prezydent wyraził dumę i podkreślił pracę wszystkich mieszkańców oraz urzędników zaangażowanych w pozyskiwanie i efektywne wykorzystanie środków unijnych.

Olsztyn w czasie 2 dekad członkostwa Polski w UE wykorzystał także wsparcie przedakcesyjne i zrealizował ponad 120 projektów z unijnym dofinansowaniem na łączną kwotę przekraczającą 4 miliardy złotych. Miasto pozyskało ponad 2 miliardy złotych, co jest dowodem na to, że Olsztyn potrafi wykorzystać oferowane przez Unię Europejską możliwości.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antychryst
26 marca 2024 10:52

Ciekawe ile % dostal za inwestycje i developerów

paweł
27 marca 2024 08:31

Skoñcz waść wstydu oszczędż, idź na emeryturę , nikt płakał za tobą nie będzie, płacz jest i będzie przez bałagan który zrobiłeś , ilu młodych ludzi wyjechało przez twe decyzje, pochwal się, podaj statystyki, precz

Polecane
Ogłoszenia