10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu Marcin Kotowski wygrywa przed sądem w trybie wyborczym ze współpracownikiem Janusza Cieszyńskiego kandydata PiS do Sejmu

OlsztynKandydat Trzeciej Drogi do Sejmu Marcin Kotowski wygrywa przed sądem w trybie...

Marcin Kotowski w dniu 13.10.2023 r. ogłosił na konferencji prasowej, iż wygrał sprawę w trybie wyborczym jaką skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie przeciwko Sylwestrowi S. współpracownikowi kandydata PiS do Sejmu ministra Janusza Cieszyńskiego.

reklama

Marcin Kotowski jest kandydatem Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu z okręgu 35 (Olsztyn), z którego startuje również minister Janusz Cieszyński.

Sprawa dotyczyła wpisu Sylwestra S. na platformie X (dawniej Twitter) pod wpisem Marcina Kotowskiego w której zarzucono kandydatowi do sejmu, iż sam zawiesza plakaty wyborcze innych kandydatów w miejscach niedozwolonych aby wykorzystywać to w kampanii wyborczej.

reklama

Sąd nakazał Sylwestrowi S. opublikowanie sprostowania nieprawdziwego wpisu na platformie X wraz z przeprosinami, zapłaty kwoty 500 zł na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Arka” im. ks. Juliana Żołnierkiewicza w Olsztynie oraz zakazał rozpowszechniania nieprawdziwej informacji.

Orzeczenie Sądu jest nieprawomocne. Sygnatura akt: I Ns 312/23, Sąd Okręgowy w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Banaśzkolegami
13 października 2023 14:11

Super Hołownia popłacze się ze szczęścia.

oko
13 października 2023 13:48

kotowski – adwokat z olsztyna. jakie to znaczenie????

Polecane
Ogłoszenia