26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje atrakcyjny grunt przy jeziorze Kortowskim

OlsztynAgencja Mienia Wojskowego sprzedaje atrakcyjny grunt przy jeziorze Kortowskim

Od pięciu lat Agencja Mienia Wojskowego w Olsztynie próbuje sprzedać, mający powierzchnię ponad sześciu hektarów, teren przy jeziorze Kortowskim, obniżając cenę stale cenę. Z 4,3 mln złotych do 2,8 mln. Czy znajdzie się ktoś chętny?

reklama

Działka leży przy ul. Armii Krajowej i ma powierzchnię nieco 6,2 ha. Nieruchomość jest o nieregularnym kształcie, zakrzewiona, zabudowana dwoma budynkami magazynowymi oraz budynkiem stajni. Stanowi zamkniętą całość, częściowo ogrodzoną. Od strony zachodniej na długości około 20 metrów posiada dostęp do jeziora Kortowskiego. Cena wywoławcza  w przetargu ustnym, nieograniczonym, to 2,8 mln złotych, ale w pierwszym – zakończonym niepowodzeniem – przetargu wynosiła 4,320 mln zł.

– Nieruchomość wystawiana jest do sprzedaży od 2009 roku. 8 września zostanie przeprowadzony czwarty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż tej nieruchomości. Pierwszy przetarg odbył się 20 grudnia 2013 roku – wyjaśnia Izabela Basak, starszy specjalista z sekcji marketingu i PR Oddziału Terenowego AMW w Olsztynie. – Nieruchomość położona jest na terenie, który nie jest objęty obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.

reklama

Nieruchomość składa się z kilku działek i plan zagospodarowania przewiduje dla nich inne przeznaczenie. 24 sierpnia 2011 roku, dla terenu obejmującego nieruchomość rada miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy ul. Armii Krajowej w Olsztynie”. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztyn, uchwalonym uchwałą rady miasta działki położone są w strefie „O3” – strefa otoczenia Jeziora Kortowskiego. Jedna z działek  leży na obszarze mieszkalnictwa o wysokiej intensywności – zabudowy wielorodzinnej oraz zieleni nieurządzonej – krajobrazowej, druga leży na obszarze zieleni nieurządzonej – krajobrazowej a trzecia zaś położona jest na obszarze zieleni nieurządzonej – krajobrazowej oraz stanowi obszar problemowy pośredniej ochrony konserwatorskiej.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane