15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Karol Lizurej walczy o dofinansowanie dla Kętrzyna. Hala sportowa potrzebna już teraz!

KętrzynKarol Lizurej walczy o dofinansowanie dla Kętrzyna. Hala sportowa potrzebna już teraz!

Karol Lizurej, obecny zastępca burmistrza Kętrzyna i kandydat na to stanowisko w nadchodzących wyborach, znalazł się dzisiaj w centrum uwagi podczas podróży do stolicy. Wizyta ta miała na celu rozmowy o potencjalnym dofinansowaniu ważnych inwestycji dla Kętrzyna, w tym budowy nowej hali sportowej, która jest jednym z głównych punktów jego programu wyborczego.

reklama

Lizurej odbył serię spotkań w dwóch kluczowych ministerstwach, co może okazać się decydującym krokiem w kierunku realizacji zaplanowanych projektów. Pierwsze z tych spotkań odbyło się ze Sławomirem Nitrasem, ministrem sportu i turystyki. Podczas rozmowy Lizurej przedstawił plany budowy nowej hali sportowej, która ma nie tylko zaspokoić lokalne potrzeby mieszkańców Kętrzyna w zakresie sportu i rekreacji, ale również stać się miejscem organizacji większych wydarzeń sportowych, przyciągając do miasta uczestników i turystów z całego kraju.

reklama

„Będziemy składać wniosek!” – zapowiedział z entuzjazmem Karol Lizurej, podkreślając determinację w dążeniu do realizacji tego ambitnego projektu.

Następnie Lizurej odwiedził Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie spotkał się z ministrem Jackiem Protasem. Tematem rozmów były dostępne środki finansowe, które mogłyby wspierać rozwój Kętrzyna, w tym właśnie budowę hali sportowej.

„Rozmawiałem z ministrem na temat środków, które dla Kętrzyna będą dostępne już za chwilę. Jesteśmy gotowi, by o nie aplikować” – zaznaczył Lizurej, wskazując na przygotowanie miasta do skorzystania z możliwości finansowania swoich inwestycji przez rządowe programy.

reklama

Wizyta w stolicy i rozmowy z przedstawicielami rządu świadczą o aktywnym podejściu Karola Lizureja do poszukiwania wsparcia dla lokalnych inicjatyw. Może to przynieść Kętrzynowi nie tylko nową halę sportową, ale i dodatkowe środki na inne ważne projekty. Oczekuje się, że szczegóły dotyczące potencjalnego dofinansowania zostaną ujawnione w najbliższym czasie. Mieszkańcy z pewnością będą niecierpliwie śledzić postępy w realizacji obietnic wyborczych Lizureja.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia