22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Na Mazurach w wyniku incydentu zginął żołnierz NATO

PiszNa Mazurach w wyniku incydentu zginął żołnierz NATO

W tragicznym wypadku, do którego doszło podczas ćwiczeń wojskowych NATO Saber Strike 2024 na poligonie Bemowo Piskie w województwie warmińsko-mazurskim, zginął żołnierz hiszpańskiej armii. Jak podały Siły Lądowe Hiszpanii, kapral z grupy Ceuta 54 poniósł śmierć w wyniku incydentu z użyciem ostrego ognia.

reklama

Ćwiczenia te są częścią szerszych manewrów prowadzonych przez państwa NATO i mają na celu zwiększenie gotowości operacyjnej sił sojuszniczych. W momencie tragedii na poligonie nie było obecnych polskich żołnierzy, którzy uczestniczą w innym szkoleniu na Litwie. Są oni zaangażowani w przygotowania do obrony Przesmyku Suwalskiego, strategicznie ważnego regionu w kontekście obronności wschodniej flanki NATO.

reklama

Informację o śmierci kaprala potwierdził premier Hiszpanii, Pedro Sanchez, który za pośrednictwem platformy społecznościowej X przekazał kondolencje rodzinie i bliskim żołnierza. “Pragnę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom kaprala, który zginął dzisiaj w wypadku w Polsce podczas manewrów NATO” – napisał szef hiszpańskiego rządu.

Z doniesień dziennika “El Mundo” wynika, że żołnierz był obywatelem Ekwadoru i służył w armii Hiszpanii od 2004 roku. Miał 43 lata i osierocił dwie córki.

źródło: RMF FM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Słowianin
23 kwietnia 2024 09:07

To już 3 żołnierz, który zginął podczas tych ćwiczeń NATO w Polsce. Strach pomyśleć co by się działo na prawdziwym polu walki.

Polecane
Ogłoszenia