22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wybory na Burmistrza Kętrzyna. Kto zmierzy się w drugiej turze?

KętrzynWybory na Burmistrza Kętrzyna. Kto zmierzy się w drugiej turze?

Mieszkańcy Kętrzyna wybrali swoich faworytów w pierwszej turze wyborów na burmistrza miasta, która odbyła się 7 kwietnia. Po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodów, jasne stało się, że o fotel burmistrza w drugiej turze, 21 kwietnia, powalczą Karol Marcin Lizurej i Krzysztof Wiesław Hećman.

reklama

Lizurej na czele zdecydowanym poparciem

Karol Marcin Lizurej, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Karola Lizureja i członek Platformy Obywatelskiej RP, zyskał największe poparcie mieszkańców Kętrzyna, zdobywając 47,24% głosów. Jego program i doświadczenie przekonały niemal połowę wyborców do oddania na niego swojego głosu.

reklama

Hećman również w grze o burmistrzowanie

Krzysztof Wiesław Hećman z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Hećmana Nasze Miasto Kętrzyn, wspierany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, zajął drugie miejsce z wynikiem 30,45%. Jego wynik również zapewnia mu miejsce w drugiej turze wyborów, dając szansę na dalszą rywalizację o urząd burmistrza.

Pozostali kandydaci

W wyborach wystartowali również Czesław Ćwik z Komitetu Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Daniel Adam Sapiński z Komitetu Wyborczego Wyborców Blisko Ludzi, którzy zdobyli odpowiednio 14,50% i 7,81% głosów, nie przechodząc do drugiej tury.

Decyzja w drugiej turze

Mieszkańcy Kętrzyna będą mieli trudny wybór między dwoma kandydatami, którzy zaprezentowali różne wizje rozwoju miasta. Druga tura wyborów zadecyduje, kto z nich będzie kierował Kętrzynem w najbliższych latach. Wszystko wskazuje na to, że będzie to zacięta rywalizacja między doświadczeniem a świeżością podejścia do zarządzania miastem.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia