24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Jakie informacje uzyskali protestujący rolnicy z Warmii i Mazur od parlamentarzystów?

OlsztynJakie informacje uzyskali protestujący rolnicy z Warmii i Mazur od parlamentarzystów?

Rolnicy z Warmii i Mazur przeprowadzili kolejną akcję protestacyjną, odwiedzając biura poselskie i senatorskie. Choć w większości przypadków parlamentarzyści nie byli obecni, to w Ostródzie rolnicy spotkali się z przedstawicielami i uzyskali konkretne informacje dotyczące swoich postulatów.

reklama

16 kwietnia rolnicy udali się do biura poselskiego Marcina Kulaska, niestety Sekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i Posła na Sejm RP nie było na miejsu. W rozmowie telefonicznej Minister zaplanował spotkanie z rolnikami na 29 kwietnia.

reklama

Rolnicy zostali przyjęci natomiast przez senatora Gustawa Marka Brzezina z PSL i posła KO Stanisława Gorczycy w Ostródzie.

Piotr Hładyszewski, lider Agrounii w regionie, podzielił się wynikami spotkań w Radiu Olsztyn: „Byliśmy u senatora Gustawa Marka Brzezina z PSL i posła KO Stanisława Gorczycy. Obydwaj przyjęli nas i z posłem Gorczycą rozmawiało się dość konkretnie. Dowiedzieliśmy się, że nie będzie ugorowania, handel z Ukrainą ma wrócić do stanu sprzed wojny, będą też dopłaty do tony zboża 200-300 zł”.

reklama

Rolnicy zapowiadają zintensyfikowanie swoich działań protestacyjnych w okresie nadchodzących wyborów do europarlamentu, mając nadzieję na dalsze wsparcie swoich postulatów przez parlamentarzystów.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
18 kwietnia 2024 09:59

Już po wyborach. Czy pis was nie poinformował? Rolasy zrobiły swoje, rolasy mogą odejść.

Polecane
Ogłoszenia