20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Jak to wygląda? Rolnicy blokują DK51 w Dywitach pod Olsztynem

OlsztynJak to wygląda? Rolnicy blokują DK51 w Dywitach pod Olsztynem

W środę, 20 marca, mieszkańcy Olsztyna i okolic mogli doświadczyć znaczących utrudnień w ruchu drogowym z powodu zaplanowanej na ten dzień blokady drogi krajowej nr 51. Organizowana przez rolników, blokada ronda przy Osiedlu Sterowców w Dywitach, miała na celu zwrócenie uwagi na problemy sektora rolnego. Od 10:00, przez rondo przejeżdżały wyłącznie pojazdy uprzywilejowane. Około 50 ciągników i 100 rolników zapowiedziało udział w proteście.

reklama

W czasie trwania blokady, mieszkańcy Osiedla Sterowców mają możliwość korzystania z alternatywnego wjazdu na osiedle. Zmieniła się również organizacja komunikacji miejskiej – autobusy linii 110, z wyjątkiem jednego kursu, kursowały zgodnie z planem, natomiast linie 108 i 112 miały skrócone trasy. Linia nr 117 kursowała do pętli „Jakubowo”.

Samochody osobowe na kierunku Dobre Miasto-Olsztyn i odwrotnie są kierowane na zorganizowane objazdy. Samochody ciężarowe są kierowane przez Sętal, Nowe Włóki, Tuławki, Słupy, Wadąg, ul. Jagiellońska, Olsztyn. Policja zaplanowała dodatkowe posterunki kierowania ruchem w kluczowych punktach.

reklama

Protest rolników jest częścią ogólnopolskiej akcji skierowanej przeciwko zalewowi rynku przez produkty rolnicze z krajów trzecich oraz domaganiu się ustalenia sprawiedliwych cen dla polskich produktów oraz korekt w tzw. Zielonym Ładzie. Mieszkańcy i kierowcy zostali poproszeni o śledzenie komunikatów i stosowanie się do zaleceń służb w celu uniknięcia utrudnień.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
20 marca 2024 17:13

Morawiecki podpisal zielony lad i bardzo dobrze! tylko pedzie jak ja i kaczynski i lpg obowiazkowo BRAWO WIESNIACY SAMI SOBIE TO ZROBILISCIE GLOSUJAC NA PIS

Arbuz
20 marca 2024 15:35

No rzeczywiście zwrócili uwagę. Miejscowych, którzy nic nie mają do gadania w ich sprawie.
I że swojego mleka rolnicy nie mają? Tylko muszą Łaciate kupować…

Polecane