24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Aleksandra Babecka, młoda olsztynianka, bierze udział w konkursie na “najlepszą gadkę”

OlsztynAleksandra Babecka, młoda olsztynianka, bierze udział w konkursie na "najlepszą gadkę"

Miesiąc Języka Ojczystego obchodzony pod egidą Uniwersytetu Jagiellońskiego stał się okazją do przeprowadzenia serii konkursów w całym kraju. Jeden z nich to IX Ogólnopolski Konkurs na Gadkę, którego uczestniczką była Aleksandra Babecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie.

reklama

“Gadajcie, jak dawniej na wsi bywało ze zwierzętami”

Aleksandra Babecka, która dołożyła wszelkich starań, aby godnie reprezentować swoją szkołę oraz promować regionalną gwarę, może obecnie liczyć na wsparcie w głosowaniu w internetowym plebiscycie na nagrodę publiczności. Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować film przedstawiający oryginalny monolog w dialekcie, związany z tematem “Gadajcie, jak dawniej na wsi bywało ze zwierzętami”. O nagrodę publiczności można teraz zabiegać poprzez głosowanie w mediach społecznościowych.

Działania Aleksandry oraz jej poświęcenie nie umknęły uwadze pracowników oświaty. Jak zaznaczyła Aleksandra Pawelecz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 14, uczennica z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do swojego zadania: “Nasza uczennica włożyła ogrom serca, poświęciła wolny czas, by promować Olsztyn i gwarę warmińską”.

reklama

Głosowanie na Aleksandrę

Filmik można oglądać na oficjalnym kanale YouTube. Aby oddać głos na Aleksandrę, konieczne jest odwiedzenie strony konkursu na Facebooku Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ, gdzie Babecka figuruje pod numerem trzecim, lub kanał YouTube Miesiąca Języka Ojczystego. Głosowanie jest otwarte do dnia 18 kwietnia, do godziny 18:00. Tutaj można zagłosować.

Osoby zainteresowane konkursem i kibicujące Aleksandrze zachęcamy do udziału w głosowaniu i wsparcia młodej utalentowanej Olsztynianki.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia