24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Tomasz Kaczorowski – nowy wizjoner na czele Olsztyńskiego Teatru Lalek

OlsztynTomasz Kaczorowski – nowy wizjoner na czele Olsztyńskiego Teatru Lalek

Tomasz Kaczorowski został wybrany na stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek i będzie na jego czele przez najbliższe trzy sezony artystyczne. Sopocianin, uznany dramatopisarz i reżyser teatralny, przejął pałeczkę po Andrzeju Bartnikowskim, który kierował teatrem od 2015 roku.

reklama

Konkurs na nowego dyrektora OTL

Konkurs na nowego dyrektora teatru był wyjątkowo zacięty i stał na wysokim poziomie, prezentowanym przez dwóch kandydatów: Andrzeja Bartnikowskiego, dotychczasowego dyrektora i Tomasza Kaczorowskiego. Wśród wymagań dla kandydatów znajdowało się minimum 5-letnia działalność kulturalna czy artystyczna, doświadczenie w realizacji projektów artystycznych oraz znajomość problematyki działalności OTL.

Wyboru dokonało dziewięcioosobowe gremium, pod przewodnictwem prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, w składzie którego znaleźli się również reprezentanci Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakładowych organizacji związkowych oraz stowarzyszeń twórczych. Prezydent Grzymowicz, podkreślając wysokie kwalifikacje kandydatów, zwrócił uwagę na osobę Kaczorowskiego: “Zaprezentował on nowe spojrzenie i ciekawą koncepcję działalności naszego teatru, zarówno pod względem programowym, organizacyjnym, jak i finansowym”.

reklama

Wybrany nowy dyrektor OTL

Tomasz Kaczorowski, urodzony w 1992 roku, może poszczycić się imponującym dorobkiem w sektorze kultury, którego jest aktywnym członkiem od 2012 roku. Jest absolwentem wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, a także podyplomowych studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej. Doktoryzował się na Uniwersytecie Gdańskim, pisząc rozprawę na temat polskiej dramaturgii dla młodzieży. W swoim dorobku ma liczne reżyserskie osiągnięcia w teatrach dramatycznych i lalkowych, a ostatnio zarządzał sopockim Teatrem BOTO.

Nowo wybrany dyrektor stanął przed wyzwaniem dalszego rozwoju teatru i wprowadzenia go w nową erę zarządzania. Wszystkie oczy są teraz zwrócone na Kaczorowskiego, który od najbliższego sezonu, ma objąć stery OTL.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia