22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Przebudowa olsztyńskiego stadionu lada moment? Oto co uda się zrobić

OlsztynPrzebudowa olsztyńskiego stadionu lada moment? Oto co uda się zrobić

Olsztyn planuje istotną inwestycję sportową, mającą na celu modernizację Stadionu Miejskiego przy alei Piłsudskiego. To przedsięwzięcie ma być jednym z ostatnich, zapoczątkowanych przez prezydenta Piotra Grzymowicza. Zakłada się, że koszt modernizacji to 30 milionów złotych, które miasto otrzymało z Programu Inwestycji Strategicznych, plus dodatkowe 2 miliony złotych z budżetu miasta.

reklama

Stadion Miejski wymaga gruntownej przebudowy, której koszt sięgnąłby kilkuset milionów złotych, na co miasto nie ma środków. W to miejsce, za 32 mln zł stadion ma otrzymać nową trybunę wschodnią zaprojektowaną przez firmę PIG Architekci sp. z o.o., która będzie obejmować rozbudowę istniejących instalacji i infrastruktury technicznej, co ma znacząco zwiększyć funkcjonalność i komfort dla kibiców. Całość projektu ma zostać przeprowadzona w trybie “zaprojektuj i wybuduj”, a przetarg na realizację prac ma zostać ogłoszony na przełomie czerwca i lipca. Niebawem rozstrzygnie się, czy 32 mln złotych przeznaczonych na ten cel wystarczy.

Przebudowa olsztyńskiego stadionu lada moment? Oto co uda się zrobić sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
PIG Architekci/UM

Trybuna po przebudowie będzie mogła pomieścić około 4509 widzów, w tym 3265 w strefie kibiców gospodarzy, 42 miejsca dla mediów, 542 miejsca w strefie VIP, 660 w strefie kibiców VIP oraz 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przestrzeń użytkowa pod trybuną będzie mieć 730 metrów kwadratowych, gdzie znajdzie się wymagane zaplecze. Projekt zakłada utrzymanie elementów takich jak istniejące boisko, oświetlenie, a także zachodnia trybuna. Elementy konstrukcyjne mają nawiązywać do motywu muru pruskiego, co dodatkowo podkreśli regionalny charakter inwestycji.

reklama

Remont stadionu w Olsztynie oraz jego otoczenia będzie przeprowadzany etapowo. Pełna dokumentacja projektowa przewiduje zburzenie istniejącego stadionu i wzniesienie nowoczesnej areny mogącej pomieścić 12 224 widzów.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
22cm długodystansowiec
17 kwietnia 2024 08:49

Ile promili miał syn pana Grzymowicza gdy jechał pod prąd autem i uderzył w drzewo? A 2, B 1.3, C 1.7, D 1.5 ? Dlatego chce panem Szewczykiem rządzić z tylnego fotela ??

Tragedia
17 kwietnia 2024 08:49

Ile jest płci? Z która Pan Szewczyk się utożsamia? Cytując: „Rządowe Centrum Legislacji opublikowało oficjalny projekt ustawy cenzorskiej. 3 lata więzienia mają grozić za prawdę niewygodną dla ideologów gender i aktywistów LGBT. W świetle projektu ministra sprawiedliwości Adama Bodnara więzienie grozić będzie za wypowiedzenie następujących zdań: „Są dwie płcie.

Polecane