25 C
Olsztyn
wtorek, 30 kwietnia, 2024

OlsztynSoltare z Olsztyna triumfują – złote medale i kwalifikacje do międzynarodowych mistrzostw!

W dniach 12-14 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Cheerleaders 2024, które są uważane za najważniejsze zawody cheerleaderskie w kraju. Wzięło w nich udział ponad 4 tysiące zawodników. Zespoły Soltare, znane z doskonałych występów, kolejny raz stanęły na wysokości zadania, zdobywając złote medale w dywizji Cheer. Tym samym zapewniły sobie nominację na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Norwegii w 2024 roku oraz Mistrzostwa Świata w USA w 2025 roku.

Soltare nie tylko zdobyły złoto, ale również inne medale: 4 złote, srebro, brąz oraz zajęły 6 i 10 miejsce w różnych kategoriach. Ich sukcesy na tych mistrzostwach są dowodem na to, że ciężka praca i ciągłe doskonalenie umiejętności przynoszą efekty. Dodatkowo, zespół SolStare 30+, składający się z pań w kategorii MASTERS, zdobył Mistrzostwo Polski, pokonując rywali z Krakowa, Warszawy, Sząbruka, Słupska oraz Płocka. To pokazuje, że cheerleading jest sportem dla każdego, niezależnie od wieku.

Cheerleading, który niedawno został oficjalnie uznany za sport olimpijski, to nie tylko rywalizacja, ale również połączenie tańca, akrobatyki powietrznej i lądowej. Szkoła Cheerleaders Soltare, będąca największą tego typu instytucją w północnej Polsce, przyczynia się do popularyzacji tego sportu.

Soltare z Olsztyna triumfują – złote medale i kwalifikacje do międzynarodowych mistrzostw! sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase