16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Olsztyńskie cheerleaderki Soltare stoją przed ogromną szansą

OlsztynOlsztyńskie cheerleaderki Soltare stoją przed ogromną szansą

Cheerleaderki z Olsztyna mają szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w USA. W 2022 roku zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata International Cheer Union w Orlando. Czy powtórzą sukces?

reklama

Niezwykłe zawodniczki Soltare

Patrycja Wieczorek oraz Natalia Wasiak są trenerami olsztyńskich zawodniczek. W skład drużyny wschodzą Emilia Dmowska, Oliwia Malinowska, Oliwia Gadmoska, Wiktoria Wagner, Amelia Jóźwiak, Aleksandra Dana, Gabriela Golanko oraz Iga Lis.

Walka ze stereotypami

Jak powiedziała Patrycja Wieczorek, trenerka „Do dziś nie możemy uwierzyć, że wówczas wróciłyśmy z brązem. Ale dziewczyny chcą więcej i wiedzą, że na więcej je stać. Co roku zdobywają mistrzostwa Polski i trenują dziś na złotym poziomie”. I jak dodała „Trenujemy już od września, często jeżdżąc do Warszawy. Tam spotyka się kadra. I żeby zaoszczędzić pieniądze na wyjazd do Stanów, dziewczyny z Olsztyna nocują na sali gimnastycznej, na materacach. Każda złotówka się liczy. Wyjazd na zawody jest już właściwie zaraz, bo 17 kwietnia. Nie jestem w stanie zliczyć, ile wysłałam pism z prośbą o pomoc. Czterysta, może pięćset? Zainwestowałam w wyjazd mnóstwo energii. Niestety większość odpowiedzi jest negatywna, co nas smuci. Ale wierzymy, że pojedziemy. Patrycja Wieczorek dodała również, że „Od kilku lat walczymy ze stereotypem machania pomponami. Cheerleading to nie tylko taniec dziewczyn w kusych strojach. To dyscyplina sportowa, która wymaga niesamowitych sprawności. Na szczęście, wraz z każdym mistrzostwem i medalem, udaje się nam przekonać ludzi do tego, co robimy”.

reklama

Zbiórka na wyjazd na mistrzostwa

Ze względu na to, że koszt wyjazdu na Mistrzostwa Świata jest duży i przekracza możliwości finansowe rodziców, uruchomiono zbiórkę. Środki pozyskane w ten sposób zostałyby przeznaczone na pokrycie kosztów samolotu, noclegów, kostiumów, wyżywienia oraz opłaty startowej wynoszącej około 15 tysięcy na osobę.

Zeszłoroczny wyjazd również był możliwy dzięki ogłoszonej zbiórce.

link do zrzutki : https://zrzutka.pl/bszr7y

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Magda
3 marca 2023 11:50

Lolitki, a starzy mizogini mają uciechę

Polecane
Ogłoszenia