2.9 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Nauczyciel wraz z uczniami SP6 z Olsztyna zaprezentują swój projekt na międzynarodowym festiwalu

OlsztynNauczyciel wraz z uczniami SP6 z Olsztyna zaprezentują swój projekt na międzynarodowym...

Projekt nauczyciela z Olsztyna, Ryszarda Pieluchowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6, zostanie zaprezentowany na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Science on Stage. Praca, którą przygotowywał wraz z uczniami od dłuższego czasu, zdobyła już wiele nagród w krajowych konkursach. Na festiwalu przedstawi innowacyjny mobilny model Układu Słonecznego z robotami Photon i SkryBot.

Innowacyjne nauczanie w praktyce

Projekt nauczyciela fizyki, realizowany wraz z uczniami, polegał na stworzeniu mobilnego modelu Układu Słonecznego. Zadanie to nie było proste – wymagało skonfigurowania robotów, wydrukowania planet za pomocą drukarki 3D oraz zaangażowania uczniów w pracę nad projektem poza szkolnymi obowiązkami. „Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem projektu,” podkreśla Ryszard Pieluchowski. „Zmieniamy scenariusz, poprawiamy oprogramowanie dla torów ruchu robotów, doskonalimy elementy pokazu. Prezentujemy też nasz projekt w różnych placówkach edukacyjnych.”

Sukcesy olsztyńskiego projektu

Olsztyński projekt już odniósł liczne sukcesy, zdobywając m.in. Złoty Grant wydawnictwa Nowej Ery oraz główną nagrodę w kategorii „Astronomia i eksploracja kosmosu w edukacji STEAM” podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Nauki Przyrodnicze na Scenie” w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Te osiągnięcia posłużyły jako przepustka do udziału w festiwalu w Finlandii.

Wymiana wiedzy na międzynarodowej arenie

Podczas festiwalu, który odbędzie się od 12 do 15 sierpnia w Finlandii, Ryszard Pieluchowski z projektem reprezentować będzie Polskę na tle 450 nauczycieli z całej Europy, dzieląc się swoimi osiągnięciami, pomysłami i doświadczeniami w dziedzinie STEM. To wydarzenie jest okazją do wymiany innowacyjnych praktyk dydaktycznych, prezentacji oryginalnych pomysłów, jak również nawiązywania międzynarodowych kontaktów wśród pedagogów. Prezentacja uczniowskiej inicjatywy na arenie międzynarodowej stanowi wyzwanie, ale jednocześnie jest uznaniem dla ciężkiej pracy i talentu zarówno nauczyciela, jak i jego uczniów.

źródło: UM Olsztyn

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hanna
16 kwietnia 2024 12:02

Brawo „szóstka”

Polecane