3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Złote medale dla AZS-u UWM Olsztyn na Halowych Mistrzostwach Polski

OlsztynZłote medale dla AZS-u UWM Olsztyn na Halowych Mistrzostwach Polski

Lekkoatleci AZS-u UWM Olsztyn triumfowali w Toruniu, zdobywając złoty medal w biegu sztafet mieszanych 4×400 metrów podczas 68. Halowych Mistrzostw Polski. W zawodach, które przyniosły emocjonujące momenty i rekordy, blisko podium znalazł się również Kacper Lewalski, zajmując czwarte miejsce na dystansie 800 metrów. Mimo że Anastazja Kuś pobiła rekord Polski U18 na 400 metrów, nie udało jej się awansować do finału.

reklama

Sukcesy i nieobecności

W Toruniu zabrakło Konrada Bukowieckiego, halowego mistrza Polski z 2023 roku, który z powodu kontuzji łokcia zrezygnował z udziału w zawodach. Prawdopodobnie powróci do rywalizacji w maju. Na trybunach Areny Toruń obecny był natomiast Karol Zalewski, złoty medalista olimpijski z Tokio, który również zdecydował się pominąć starty halowe w tym sezonie, aby skoncentrować się na innej strategii przygotowań do najważniejszych imprez roku.

reklama

Innowacyjne podejście do treningu Zalewskiego

Karol Zalewski wraz z trenerem Kubą Ogonowskim zdecydowali się na dwuletni okres przygotowań, który zaowocował zwiększeniem masy ciała i poprawą szybkości oraz rekordów życiowych. Mimo większej wagi Zalewski skupił się na poprawie wytrzymałości szybkościowej, co jest kluczowe w jego biegu na 400 metrów. Ten okres przygotowań obejmował również zmianę diety i testowanie formy pod kątem różnych aspektów.

Złoto dla sztafety AZS-u UWM Olsztyn

Sztafeta mieszana AZS UWM Olsztyn w składzie Mateusz Kazimierczyk, Aleksandra Lis, Kacper Lewalski i Anastazja Kuś wywalczyła złoty medal, pokonując z czasem 3:27.30 zespoły z Wrocławia i Krakowa. Sukces ten pozwolił klubowi zająć 19. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Wypowiedź Kacpra Lewalskiego

Kacper Lewalski po finale na 800 metrów wyraził niedosyt z powodu niewielkiej straty do podium. Jednak sukces w sztafecie znacznie poprawił jego nastrój, co podkreśla znaczenie pracy zespołowej i wsparcia między zawodnikami.

reklama

W Toruniu Anastazja Kuś, mimo rekordu Polski U18, nie zdołała przebić się do finału, co pokazało, jak wysoki był poziom rywalizacji na halowych mistrzostwach Polski. Jej wcześniejsze osiągnięcia, w tym srebrny medal na mistrzostwach Polski U18 i U20 na 300 metrów, potwierdzają jej talent i potencjał na przyszłość.

Zarówno dla Lewalskiego, jak i innych reprezentantów AZS-u UWM Olsztyn mistrzostwa te były ważnym etapem przygotowań i okazją do sprawdzenia formy przed nadchodzącymi wyzwaniami. Starty akademików z Olsztyna potwierdzają sukcesy klubu i indywidualne osiągnięcia zawodników na arenie krajowej.

Złote medale dla AZS-u UWM Olsztyn na Halowych Mistrzostwach Polski sport Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
fot. Instagram / Anstazja Kuś
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Polecane
Ogłoszenia