22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

70-latek z 2,5 promilami spowodował wypadek dzień po stracie prawa jazdy

Szczytno70-latek z 2,5 promilami spowodował wypadek dzień po stracie prawa jazdy

70-letni mieszkaniec Szczytna, spowodował zdarzenie drogowe, będąc pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. To zdarzenie miało miejsce dzień po tym, jak stracił prawo jazdy za podobne przewinienie.

reklama

We wtorek, 9 kwietnia 2024 roku, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na ulicach Szczytna. Około godziny 15:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, w którym kierowca samochodu marki Renault wjechał w ogrodzenie posesji. Świadek zdarzenia dokonał ujęcia kierowcy. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol, który szybko ustalił tożsamość kierowcy i przeprowadził test alkomatem. Wynik testu wskazał, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Co więcej, był to kolejny przypadek nietrzeźwej jazdy tego kierowcy w ciągu ostatnich dni.

70-latek był już znany miejscowym funkcjonariuszom z wcześniejszego wykroczenia. Dzień wcześniej, policja zatrzymała jego prawo jazdy za jazdę po alkoholu, gdzie „wydmuchał” wówczas ponad promil. To nie powstrzymało mężczyzny, aby ponownie wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

reklama

Mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i przewieziony do lokalnej jednostki policji. Teraz czeka go proces sądowy, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania. Policja, korzystając z nowych przepisów, zabezpieczyła pojazd kierowcy i przygotowuje wniosek o zabezpieczenie majątkowe do prokuratury.

70-latek z 2,5 promilami spowodował wypadek dzień po stracie prawa jazdy Kronika policyjna Szczytno, Wiadomości, zShowcase

źródło: KPP Szczytno, fot: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Halina
14 kwietnia 2024 19:45

Prawie jak syn Grzymowicza który po pijaku walnal w drzewo. Podziekujmy jemu i jego zastepcy Szewczykowi za podwyzszenie oplat i betonoze. POZEGNAJMY ICH

Polecane