11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Strażak pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo

DziałdowoStrażak pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo

W środę w Skurpiu doszło do niecodziennego wypadku: 51-letni kierowca wozu strażackiego z OSP Rutkowice, będąc pod wpływem alkoholu, uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Płośnica, został przewieziony do szpitala, lecz opuścił go przed badaniem trzeźwości. Zatrzymano go kilka godzin później, gdzie w komisariacie w Lidzbarku badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 12:00, gdy strażacy wracali po udzieleniu pomocy w innym wypadku. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowali się dwaj pasażerowie. W wyniku uderzenia w drzewo kierowca i jeden z pasażerów doznali ogólnych obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala w Działdowie.

Młodszy aspirant Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie poinformowała, że policjanci udali się do szpitala w celu przeprowadzenia badania trzeźwości u strażaków. Na miejscu stwierdzili, że w szpitalu pozostał tylko pasażer pojazdu, który był trzeźwy. Kierowca w międzyczasie opuścił placówkę.

reklama

Około godziny 15:30 kierowca wozu sam się zgłosił do komisariatu w Lidzbarku. Badanie alkotestem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano od niego także krew do dalszych badań. Policjanci z Lidzbarka prowadzą postępowanie w tej sprawie.

To zdarzenie rzuca cień na działalność ochotniczych straży pożarnych i wywołuje pytania o bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność osób biorących udział w akcjach ratunkowych. Alkohol za kierownicą to poważne zagrożenie, a jego obecność w organizmie kierującego pojazdem ratowniczym jest szczególnie niebezpieczna i nieodpowiedzialna.

Strażak pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo ruch drogowy Działdowo, Wiadomości, zShowcase

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
4 stycznia 2024 15:10

Może się napił już po wypadku? Nie przebadali od razu tylko na komisariacie. Normalnie profesjonaliści.

JLag
5 stycznia 2024 08:52

Pismak trochę się rozpędził, jedna jaskółka wiosny nie czyni a jedno zdarzenie z udziałem OSP nie kładzie cienia na całą organizację .

Polecane
Ogłoszenia