22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Policjanci w Olsztynie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Zmusili znajomego do przelania 20 tys. zł

OlsztynPolicjanci w Olsztynie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Zmusili znajomego do przelania 20...

W Olsztynie doszło do przestępstwa, które zakończyło się postawieniem zarzutów wymuszenia rozbójniczego dla 24-letniego mężczyzny i 22-letniej kobiety. Para, znając sytuację materialną swojego znajomego, wykorzystała wizytę w jego mieszkaniu, aby zastraszyć go i zmusić do przelania 20 tysięcy złotych na ich konta bankowe.

reklama

Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia br., gdy podejrzani przyszli do mieszkania pokrzywdzonego pod pretekstem spędzenia wspólnego wieczoru. Spotkanie szybko nabrało innego charakteru, gdy para zażądała przelania pieniędzy. Mężczyzna, pobity i zastraszony, podporządkował się ich żądaniom. Sprawcy zdecydowali się na pilnowanie go przez całą noc, aż do zrealizowania transakcji, i zabrali mu telefon komórkowy, aby uniemożliwić odwołanie przelewów. Nie pozwolili mu również opuścić mieszkania.

Sprawę zgłoszono policji kilka tygodni później, kiedy to pokrzywdzony zdecydował się na kontakt z funkcjonariuszami po kolejnej próbie wymuszenia przez podejrzanych. Śledztwo prowadzone przez Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie szybko doprowadziło do zatrzymania podejrzanych (07.04.2024 r.). Oboje usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Policjanci w Olsztynie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Zmusili znajomego do przelania 20 tys. zł Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn, fot: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
15 kwietnia 2024 13:29

Przestępstwa dokonano pod koniec stycznia, podejrzanych zatrzymano w kwietniu. Żeby było śmieszniej, wiadomo było, kto tego występku dokonał. A Wy piszecie, że prowadzone śledztwo szybko doprowadziło do ujęcia podejrzanych. Nie chciałabym się przekonać, ile czeka się na ujęcie podejrzanych, jeśli śledztwo nie jest szybko prowadzone 😉

Polecane